100 kart i pomysłów na naukę przez zabawę – recenzja gry „Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. 100 pierwszych słówek”

Większość rodziców marzy, by ich dzieci jak najszybciej opanowały języki obce, bez których trudno wyobrazić sobie życie we współczesnym świecie. Posyłają kilkulatki na dodatkowe zajęcia prowadzone najdziwniejszymi metodami, gwarantującymi ponoć sukces. Są jednak i prostsze sposoby, by dziecko do nauki zachęcić – bo na tym etapie tak naprawdę właśnie o to chodzi.

Jednym ze sposobów, wpisującym się w nurt nauki przez zabawę, są rozmaite gry językowe. Ostatnio trafiły w ręce mojej czteroletniej córki karty obrazkowe z pierwszymi słówkami. Kart jest 100 – każda dwustronna – po jednej stronie obrazek podpisany jest po polsku, po drugiej po angielsku. Słowa pogrupowano tematycznie – mamy więc części ciała, członków rodziny, kolory, cyfry, owoce, warzywa itp. Grać można na wiele sposobów – zostały one szczegółowo i klarownie opisane w dołączonym do zestawu „Poradniku dla rodziców i nauczycieli”. Od prostego odnajdywania wyrazów przejść można do gier bardziej skomplikowanych, na przykład wymieniania przez dziecko nazw ulubionych zabawek, szukania ich nie tylko na obrazkach, ale i w pokoju, a także mówienia o kolorach, wielkości i ilości tych przedmiotów.

Dużą pomoc, szczególnie dla rodziców, który niezbyt pewnie czują się w angielskim, stanowi dołączona do kart płyta CD. Lektor czyta wyrazy w obu językach, dzięki czemu dziecko podczas zabawy uczy się poprawnej wymowy i od razu zapamiętuje angielskie odpowiedniki polskich słów. Dwie wesołe piosenki, między innymi o alfabecie, szybko wpadną w ucho każdemu kilkulatkowi i będzie je długo nucił – wiem to z doświadczenia.

Gra wydawnictwa Edgard, choć niewielka i na pierwszy rzut oka niepozorna, naprawdę zasługuje na uwagę. Liczne możliwości, jakie daje 100 kart z obrazkami i dwujęzycznymi napisami warto wykorzystać na wiele sposobów – i to nie tylko do nauki angielskiego. Bawić się można w sklep, uczyć dzieci nazw warzyw i owoców, kompletować strój dla pana lub pani czy poznawać nazwy dni tygodnia i ich kolejność. Gwarantuję, że pomysły same pojawią się podczas zabawy.

W serii gier ukazały się także: „Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. W domu i w szkole”, „Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. Czas wolny” – dla dzieci powyżej 6. roku życia.

Ewa Świerżewska

nasza ocena 4

Angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci
Karty obrazkowe. 100 pierwszych słówek
wyd. Edgard, 2010
sugerowany wiek: 3+

***

Zestaw zawiera:
• 104 kolorowe karty angielsko-polskie,
• poradnik dla rodziców i nauczycieli,
• płyta CD z nagraniami słówek i piosenek.

104 kolorowe karty polsko-angielskie
Zestaw kart obrazkowych opracowano specjalnie dla dzieci od 3 roku życia. Przeznaczony jest do nauki języka angielskiego w domu, w przedszkolu i szkole. Na kartach zamieszczono kolorowe zabawne ilustracje i podpisy po angielsku (awers) i po polsku (rewers). Łącznie komplet uczy aż 104 słówek.

Poradnik dla rodziców i nauczycieli
Rodzice i nauczyciele znajdą w nim pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem.

Płyta CD z nagraniami słówek i piosenek
Znajdują się na niej wszystkie słówka i piosenki udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Dzięki nagraniom dzieci szybciej nauczą się poprawnej wymowy, będą lepiej rozumiały angielskie wypowiedzi i chętniej rozmawiały w języku obcym.

(Dodano: 2011-01-19)

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz