Bazgroł nominowany do Słoneczników 2017

słoneczniki

Publikujemy listę wszystkich nominowanych inicjatyw w Warszawie. Niech ta lista będzie dla Was listą rekomendacyjną, bo wszystkie inicjatywy są zdecydowanie godne polecenia!

1. Kategoria JĘZYK

czytanie, pisanie, mówienie, wrażliwość literacka

Baśnie z różnych zakątków świata w interpretacji pana Szymona Góralczyka z grupy Karawana Opowieści
Organizator: Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży nr 8 im. Księdza Jana Twardowskiego

Cykl zajęć „Główka pracuje”
Organizator: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21

Świetlica Nowego Teatru
Organizator: Nowy Teatr

Zajęcia dla dzieci z cyklu „Rodzinna Sobota”
Organizator: „Przystanek Historia” Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki

Wiślana Super Buda: Wiślany Uniwersytet Dzieci
Organizator: Fundacja AVE

Zmysłaki
Organizator: Białołęcki Ośrodek Kultury

Spektakl „Dzień dziecka” wraz z warsztatami dyskusyjnymi
Organizator: Teatr Rampa

Cykl spotkań „Baśniowa Sobota”
Organizator: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Cykl zajęć dla szkół „Wywołaj DUCHa!”
Organizator: Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Przedstawienia teatralne Elf Melchoior – tajemnica w lesie zaklęta oraz Bajka o dwóch królestwach
Organizator: Teatr 356

Spektakle Małej Kamienicy
Organizator: Teatr Kamienica

Konkurs literacko-plastyczny „Bazgroł”
Organizator: Portal kulturalny dla dzieci – Papierowy Pies

Święto Purim
Organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

2. Kategoria LOGIKA

rozumowanie, logiczne myślenie, liczenie, zmysł konstruktorski, innowacyjność

Cykl warsztatów „Luneta Czasu”
Organizator: Fundacja Nasza Historia

FunEscape – pokoje dla dzieci
Organizator: FunEscape Michał Mazurkiewicz

Semestralne warsztaty z LEGO robotyki
Organizator: Planeta Robotów

Cykl warsztatów „Mali Einsteini”
Organizator: Dom Kultury Zacisze

Wstęp do tworzenia gier
Organizator: Giganci Programowania Sebastian Langa

Międzymuzealna gra „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty”
Muzeum Powstania Warszawskiego

Zajęcia z matematyki i programowania dla dzieci
Organizator: Matplaneta SA

3. Kategoria SZTUKI WIZUALNE

myślenie obrazowe, przestrzenne, trójwymiarowe, wrażliwość artystyczna

Pojemność Syreny warsztaty z cyklu „Działania Rodzinne”
Organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Etnografia dla najmłodszych
Organizator: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego

Warsztaty twórcze „Zrób to w Muzeum”
Organizator: Muzeum Domków dla Lalek Fundacji Belle Epoque

Spektakl interaktywny „Urodziny Turli i Taja”
Organizator: Teatr Maskarada

Cykl warsztatów „Kaligrafia (nie)zapomniana sztuka”
Organizator: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Warsztaty „Street Art”
Organizator: Centrum Artystyczne Sztukarnia

Warsztaty „Skok na sztukę”
Organizator: Dom Kultury Zacisze

Sensoryczny Labirynt Muzyczny
Organizator: Teatr Małego Widza

Festiwal „Kino w Trampkach”
Organizator: Fundacja Cinemania

Warsztaty ceramiczne „Lepiaki -gliniaki”
Organizator: Pracownia Kaliente

Działania rodzinne Festiwalu „Art Park”
Organizator: Dom Kultury Śródmieście

Spektakl „Szkoła Marzeń czyli Akademia Pana Kleksa”
Organizator: Teatr Baj

I Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”
Organizator: Fundacja Meritum

Praha Dzieciom: Rodzinne Poranki Artystyczno-Filmowe
Organizator: Kino PRAHA

Indianie. Spektakl o odwadze
Organizator: Nowy Teatr i Fundacja Teatr 21

Spektakl „Różowy Gość” z warsztatami familijnymi „Kompas na emocje”
Organizator: Teatr Guliwer

4. Kategoria MUZYKA

poczucie rytmu, gra na instrumencie, umiejętności wokalne, wrażliwość muzyczna

Misiowe Poranki
Organizator: Misiowi Przyjaciele

Zajęcia artystyczne: śpiew, aktorstwo, taniec
Organizator: Studio Artystyczne Polot

Interaktywna instalacja „MaMoMi”
Organizator: Nowy Teatr

Koncerty „Tak się rodzi pasja…”
Organizator: Pan i Pani Drums

Voice of Zacisze: warsztaty muzyczno-wokalne
Organizator: Dom Kultury Zacisze

Biblioteka Małego Melomana
Organizator: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Warsztaty „Poduszkowcem do Krainy Baśni”
Organizator: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21i XII Czytelnia Młodzieżowa

Cykl warsztatów rodzinnych towarzyszących muzycznej wystawie czasowej „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu”
Organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Smykowizje – miniperformanse, koncerty i warsztaty
Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci
Organizator: Fundacja Camerata Varsovia

Festiwal Mozartowski w Warszawie – wydarzenia dla dzieci
Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Meeow – Żywa lekcja muzyki z warsztatami dla dzieci
Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Warsztaty „Świat Musicalu”
Organizator: Dom Kultury Zacisze

5. Kategoria RUCH

sprawność fizyczna, precyzja ruchów ciała i dłoni, zdolności manualne

Warszawskie Dni Rodzinne
Organizator: Fundacja Zwalcz Nudę

Lato tuż obok
Organizator: Białołęcki Ośrodek Kultury

Festyn „Sportowa Sobota”
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadek

Bajkowa Sztuka Dziecka
Organizator: Dom Kultury Zacisze

Integracyjne Szkółki Sportowe Klubu Myszki Norki
Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”- Klub Myszki Norki

Piknik Literacki dla dzieci „Czeskie Novinky”
Organizator: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza i Fundacja Edukacji Twórczej Pstryk

Narodowy Dzień Sportu
Organizator: Fundacja Zwalcz Nudę

Praska Dorożka Teatralna
Organizator: Teatr Baj

Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką
Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”- Klub Myszki Norki

6. Kategoria PRZYRODA

rozumienie praw przyrody, wrażliwość ekologiczna, umiejętności badawcze, klasyfikacyjne

Wycieczki przyrodnicze
Organizator: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Myszka Norka w Zoo
Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”- Klub Myszki Norki

Plenerowe Warsztaty Weekendowe
Organizator: Centrum Nauki Kopernik

Zielona szkoła. Cykl edukacyjny poświęcony miejskiej przyrodzie
Organizator: Nowy Teatr

Zajęcia dla rodzin z dziećmi „Las dla zdrowia”
Organizator: Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej

Warsztaty chemiczne dla dzieci
Organizator: Manufaktura Naukowców czyli Uniwersytet Każdego Wieku

Warsztaty Czekoladowe dla dzieci
Organizator: Manufaktura Czekolady Chocolate Story

Festiwal „Kino w Trampkach”
Organizator: Fundacja Cinemania

Warszawskie Dni Rodzinne
Organizator: Fundacja Zwalcz Nudę

Zajęcia dla rodzin Pod Blachą
Organizator: Zamek Królewski

Pawie oczko: Warsztaty rodzinne dla dzieci, w tym ze spektrum autyzmu
Organizator: Muzeum Łazienki Królewskie

Noc Muzeów – Teatr to istne Zoo
Organizator: Teatr Guliwer i Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Warsztaty Małego Cukiernika
Organizator: A. Blikle – Smak Natury

Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka
Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Warsztaty Alpakoterapii
Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Koparka

Gratulujemy wszystkim nominowanym!

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz