III Festiwal małych Prapremier

fmp

III Festiwal małych Prapremier to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów dla dzieci i młodzieży.

Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza oraz integracja z nim poprzez prezentację spektakli, uczestnictwo w podinscenizowanych czytaniach dramaturgicznych oraz warsztatach teatralnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pedagogów teatru oraz dramaturgów.

Ważnym elementem Festiwalu będą pospektaklowe dyskusje panelowe z udziałem twórców i publiczności, które mają w znaczny sposób przyczynić się do integracji środowiska teatralnego z widzami, pobudzać do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz innowacyjnych rozwiązań inscenizacyjnych.

CO WIĘCEJ

Podczas III edycji FmP zostanie zaprezentowanych 9 spektakli konkursowych a wśród nich przedstawienia z Poznania, Torunia, Białegostoku, Rzeszowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina oraz Wrocławia. Dodatkowo zobaczymy dwa spektakle w wykonaniu studentów PWST w Krakowie (Wydział Lalkarski we Wrocławiu) oraz jedno przedstawienie studentów AT w Warszawie ( Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białystoku).

Spektakle konkursowe oceniać będzie jury profesjonalne w składzie: Bożena Sawicka, Joanna Braun, Martyna Majewska, Karol Suszczyński.

III FmP dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 oraz Gminy Wałbrzych.

Program

 17.09.2017_ niedziela

10:00_16:00 KLASYKA versus WSPÓŁCZESNOŚĆ_ warsztaty dla nauczycieli_ Justyna Czarnota_PSP 28

10:00_12:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla najnajów [1,5 – 3 lat]_ PWSK

11:00_16:00 BAJZEL_ warsztaty _Jakub Drzastwa_ PWSK

13:00_16:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla dzieci [8 – 12 lat]_ PWSK

17:00             Inauguracja III festiwalu małych Prapremier_DS TLiA

AFROAZJA_ prapremiera Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

18.09.2017_ poniedziałek

13:00_18:00 BAJZEL_ warsztaty_ Jakub Drzastwa_ PWSK

13:00_16:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla dzieci [8-12 lat]_ PWSK

15:00_18:00 KLASYKA versus WSPÓŁCZESNOŚĆ _ warsztaty dla nauczycieli_ Justyna Czarnota_ PSP 28

17:00_20:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla dorosłych_ PWSK

18:00_18:45 PROSTA HISTORIA_ spektakl konkursowy_ LALE.TEATR we Wrocławiu_ DS TLiA

19.09.2017_ wtorek

9:00_10:10   TERAZ TU JEST NASZ DOM_ spektakl konkursowy_ Teatr MASKA w Rzeszowie_ DS TLiA

11:00_12:30 PIEKŁO-NIEBO_ spektakl konkursowy_ Wrocławski Teatr Lalek_ DS TDSZ

13:00_16:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla dzieci_ [8-12 lat]_ PWSK

13:30_14:30 Wszechstronność środków wyrazu we współczesnym teatrze lalek dla dzieci i młodzieży_ wykład_ Karol Suszczyński

15:00_18:00 KLASYKA versus WSPÓŁCZESNOŚĆ _ warsztaty dla nauczycieli_ Justyna Czarnota_ PSP 28

17:00_20:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla dorosłych_ PWSK

18:00_19:00 DZIEŃ DZIECKA_ spektakl konkursowy_ Teatr RAMPA w Warszawie_ DS TLiA

20.09.2017_ środa

9:00_10:00   STRACH MA WIELKIE ZĘBY_ spektakl konkursowy_ Teatr BAJ Pomorski w Toruniu_ DS TLiA

11:00_12:15 ODLOT_ spektakl konkursowy_ Teatr ANIMACJI w Poznaniu_ DS TDSZ

13:00_14:00 ESBEN I DUCH DZIADKA_ czytanie performatywne_ aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

13:00_16:00 TWÓJ RUCH_ warsztaty dla dzieci [8-12 lat]_ PWSK

18:00_18:30 MONODRAM JULII RZEPECKIEJ_ spektakl poza konkursem_ PWST w Krakowie_ Wydział  Lalkarski we  Wrocławiu_ DS TLiA

16:00_17:00 NAZYWAM SIĘ WOJNA. _ spektakl poza konkursem_ Akademia Teatralna w Warszawie_  Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku_ MS TLiA

17:00_18:00  KOŁYSANKI, MRUCZANKI, LULAJKI_ warsztaty dla najnajów_ TEATR ATOFRI w Poznaniu_ PWSK

21.09.2017_ czwartek

9:00_10:15    STRASZNA PIĄTKA_ spektakl konkursowy_ Białostocki Teatr Lalek_ SK TDSZ

11:00_12:00  WODNA OPOWIEŚĆ_ spektakl konkursowy_ Teatr Lalek PLECIUGA w Szczecinie_ DS TDSZ

13:00_14:00  tekst Marty Guśniowskiej_ czytanie performatywne_ aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

13:00_16:00  TWÓJ RUCH_ warsztaty + pokaz_ PWSK

17:00_18:00  LULAJKI I WYLICZANKI_ koncert_ TEATR ATOFRI w Poznaniu

18:30_20:30  ČESKí DíPLOM_ spektakl poza konkursem_ PWST w Krakowie_ Wydział Lalkarski we Wrocławiu_ SK TDSZ

22.09.2017_piątek

10:30_12:10  RONJA, CÓRKA ZBÓJNIKA_ spektakl konkursowy_ Teatr PINOKIO w Łodzi_ DS TLiA

13:00_14:00  GARY RONDEL_ czytanie performatywne_ aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

18:00               zrozumieć GIAURA_  spektakl poza konkursem_ Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu_ DS TLiA

ZAKOŃCZENIE Festiwalu_ ogłoszenie werdyktu jury_ wręczenie nagród_ DS TLiA

Po wszystkich spektaklach oraz czytaniach dramatów zapraszamy na spotkania twórców z publicznością, które moderować będzie Alicja Morawska-Rubczak.

OZNACZENIA

DS TLiA_ Duża Scena Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu_ ul. Buczka 16

MS TLiA_ Mała Scena Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu_ ul. Buczka 16

DS TDSZ_ Duża Scena Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu_ pl. Teatralny 1

SK TDSZ_  Scena Kameralna Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu_ pl. Teatralny 1

PSP 28_ Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu_ al. Wyzwolenia 43

PWSK_ Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA w Wałbrzychu_ ul. Wysockiego 29

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz