Jezioro łabędzie z serii Bajki Baletowe – II wydanie

jezioro

Seria książek dla dzieci i młodzieży Bajki Baletowe ukazuje się od 2011 roku. Jej bestsellerem okazał się pierwszy z ośmiu tomów – Jezioro łabędzie – o najsłynniejszym dziele baletowym, jednym z trzech sławnych baletów do muzyki Piotra Czajkowskiego. Balet miał swoją premierę 140 lat temu. W listopadzie 2017 ukaże się II wydanie książki.

Klasyczny baśniowy temat i  informacje o świecie baletu

Baśń Tadeusza Rybickiego Jezioro łabędzie, napisana na podstawie klasycznego libretta baletu, opowiada historię wielkiej miłości młodziutkiego księcia Zygfryda i pięknej Odetty zaklętej w łabędzia. Jej lektura ułatwi młodemu czytelnikowi i widzowi baletu zrozumienie fabuły przedstawionej na scenie za pomocą tańca. Bo przecież ze sceny nie padnie ani jedno słowo!

Esej-gawęda O Jeziorze łabędzim Piotra Czajkowskiego autorstwa Katarzyny Gardziny wprowadza w tajniki samej sztuki baletowej. Opowiada czym jest przedstawienie baletowe, jak powstaje i z czego się składa. Autorka opowiada też dzieciom nieco o podstawach tańca klasycznego i tańcu na scenie, wprowadza baletowe pojęcia takie jak pas de deux czy choreograf. Baletowy  słowniczek, noty biograficzne i tablice edukacyjne to „deser” dla ciekawskich.

Staranna edycja i barwne ilustracje zachęcają do wielokrotnego sięgania po książkę i ponownego odkrywania historii Zygfryda i Odetty oraz tajemnic świata baletu.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz