„Cudowne Boże Narodzenie” od Wydawnictwa PROMIC

Boze-Narodzenie-cover

„Czy wiesz, że przez długi, bardzo, bardzo długi czas nie było Bożego Narodzenia? Dopiero pewnego dnia, około dwóch tysięcy lat temu, wydarzyło się coś niesamowitego: na świat przyszedł Jezus! I od tamtej pory Boże Narodzenie obchodzimy już każdego roku.

W tym roku również będą święta Bożego Narodzenia. Zastanów się, co możesz zrobić, by poczuć się w tym wyjątkowym czasie prawdziwie szczęśliwym. Jak sprawić, by każda z drobnych rzeczy składających się na niezwykły klimat świąt zyskała naprawdę niezwykłe znaczenie?”

Tak zaczyna się jedna z kilku książeczek serii „pomocne elfy„, w których urocze elfiki opowiadają dzieciom o tym, co w życiu ważne, najważniejsze. Tłumaczą, pocieszają, doradzają a przy tym – znakomicie bawią! „Cudowne Boże Narodzenie” dzień za dniem przybliża najmłodszym najpiękniejsze święta – Gwiazdkę. Zaczynamy odliczanie: 14 dni, 13 dni, 12 dni…, ale żeby było ciekawie i do tego mądrze, każdego dnia pomocne elfy zwracają uwagę dzieci na inne ważne „tajemnice Bożego Narodzenia”. Mamy zatem jedenaście pomysłów na prezenty, ale nie takie ze sklepu za pieniądze ze skarbonki, tylko zrobione samodzielnie. Mamy dziesięć minut Ewangelii, z której dowiemy się, co możemy wyczytać z Biblii o owej nocy sprzed 2000 lat. Mamy też siedem reniferów Świętego Mikołaja, cztery zwyczaje wigilijne, Trzech Mędrców ze Wschodu i wreszcie najważniejsze – jedyne Dzieciątko, Boga który tej nocy przychodzi na ziemię, by stać się jednym z nas!

Ta pięknie ilustrowana książeczka z jednej strony ukazuje dzieciom cały koloryt tych radosnych świąt, ich wszystkie smaki i barwy, a z drugiej objawia ich głęboki religijny wymiar. W urokliwy sposób przekazuje też młodym ludziom wiedzę o tym, co jest naprawdę ważne w świętach Bożego Narodzenia i dlaczego warto ów czas przeżywać całym sercem.

Tytuł: Cudowne Boże Narodzenie

Autor: Ted O’Neal

Ilustracje: R.W. Alley

Tłumacz: Krzysztof Kurek

Cena detaliczna: 14,90

Numer ISBN: 978-83-7502-641-2

Format: 190 x 190 mm

Stron: 32

Oprawa: miękka, kolorowe ilustracje

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz