Zaczytana Arkadia

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada, na jeden dzień, do cyklicznych warsztatów kulinarnych dla dzieci „Arkadia na Widelcu” przyłączy się Fundacja Zaczytani.org., a Ambasador strefy Grand Kitchen – Grzegorz Łapanowski – przeczyta uczestnikom spotkania fragment książki „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”.

Dzieci najlepiej przyswajają naukę, jeśli jest przekazywana w formie zabawy. Dobrze o tym wie Arkadia i Fundacja „Szkoła na widelcu”, organizatorzy warsztatów „Arkadia na widelcu”, podczas których najmłodsi dowiadują się, jak samodzielnie przygotowywać zdrowe, pełnowartościowe i pyszne posiłki, a jednocześnie przyjemnie spędzają czas.

W sobotę, 25 listopada o godzinie 12:00 mali kucharze będą też mogli posłuchać fragmentów książki „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”. Będzie je czytał Grzegorz Łapanowski, znany kucharz, założyciel fundacji „Szkoła na widelcu” i ambasador nowej strefy gastronomicznej Arkadii – Grand Kitchen.
Współorganizatorem sobotniego literacko-kulinarnego wydarzenia jest też fundacja „Zaczytani.org”, która wspiera dzieci i młodzież przebywające w szpitalach oraz promuje czytelnictwo, angażując w swoje działania aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy, polityków, pacjentów, uczniów i rodziców. Pod jej opieką znajduje się ponad 590 szpitali.

Jest to już kolejny raz, gdy Arkadia współpracuje z Fundacją „Zaczytani.org”. Odwiedzający mogą przed budynkiem usiąść na jednej z kilku Zaczytanych Ławek, ozdobionych wizerunkami postaci z książek i komiksów, które powstały w ramach akcji o tej samej nazwie, zorganizowanej przez Fundację. Instalacji pierwszej ławki przy Arkadii towarzyszyła zbiórka, w ramach której do bibliotek szpitalnych trafiło ponad 2 100 książek.

W warsztatach „Arkadia na widelcu” dzieci będą mogły uczestniczyć nie tylko w nadchodzącą sobotę. Zaplanowanych jest w sumie 200 warsztatów, które będą odbywały się przez 50 tygodni z rzędu. Zapisów można dokonać poprzez stronę internetową grandkitchen.pl.

Arkadia na widelcu

***
Arkadia
Centrum handlowe Arkadia mieści się przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie. Galerię funkcjonującą od 2004 roku rocznie odwiedza około 20 mln klientów. Na ponad 113 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajduje się około 260 lokali, w tym flagowe salony najpopularniejszych marek, bogaty wybór usług oraz kawiarnie i restauracje wielu kuchni świata. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową i mieści się tu multipleks Cinema City z 15 ekranami oraz sala zabaw dla dzieci Fikołki. Wśród kluczowych najemców Arkadii znajdują się m.in.: Peek&Cloppenburg, Sephora, Douglas, Forever 21, Victoria’s Secret, Saturn, Reserved, Zara, H&M, Empik, Smyk.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz