„Jezioro łabędzie” z serii Bajki Baletowe – II wydanie

Seria książek dla dzieci i młodzieży Bajki Baletowe ukazuje się od 2011 roku. Jej bestsellerem okazał się pierwszy z ośmiu tomów – „Jezioro łabędzie” – o najsłynniejszym dziele baletowym, jednym z trzech sławnych baletów do muzyki Piotra Czajkowskiego. Balet miał swoją premierę 140 lat temu. W listopadzie 2017 ukaże się II wydanie książki.

bajki baletowe

Klasyczny baśniowy temat i informacje o świecie baletu

Baśń Tadeusza Rybickiego Jezioro łabędzie, napisana na podstawie klasycznego libretta baletu, opowiada historię wielkiej miłości młodziutkiego księcia Zygfryda i pięknej Odetty zaklętej w łabędzia. Jej lektura ułatwi młodemu czytelnikowi i widzowi baletu zrozumienie fabuły przedstawionej na scenie za pomocą tańca. Bo przecież ze sceny nie padnie ani jedno słowo!

Esej-gawęda O Jeziorze łabędzim Piotra Czajkowskiego autorstwa Katarzyny Gardziny wprowadza w tajniki samej sztuki baletowej. Opowiada czym jest przedstawienie baletowe, jak powstaje i z czego się składa. Autorka opowiada też dzieciom nieco o podstawach tańca klasycznego i tańcu na scenie, wprowadza baletowe pojęcia takie jak pas de deux czy choreograf. Baletowy słowniczek, noty biograficzne i tablice edukacyjne – to „deser” dla ciekawskich.

Staranna edycja i barwne ilustracje zachęcają do wielokrotnego sięgania po książkę i ponownego odkrywania historii Zygfryda i Odetty oraz tajemnic świata baletu.

Bajki Baletowe – niezbędnik młodego miłośnika baletu

Dotychczas ukazały się tytuły: „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Kopciuszek”, „Romeo i Julia”, „Coppelia”, „Don Kichot”, „Pulcinella”, „Śpiąca Królewna”.

Każdy tom z serii książek dla dzieci Bajki Baletowe zawiera:
• opowieść napisaną na podstawie libretta baletu,
• esej-gawędę przedstawiającą kontekst powstania dzieła, jego twórców i tajniki baletu,
• noty biograficzne kompozytora i choreografa,
• słowniczek pojęć baletowych, pomagający zrozumieć specyficzne, choć wcale nieskomplikowane zagadnienia sztuki baletowej,
• tablice edukacyjne z ciekawymi ilustracjami.

Ze względu na rozbudowaną zawartość i kompetencje autorów, książki z serii Bajki Baletowe są obszernym źródłem wiedzy dla młodego miłośnika baletu i tańca. Pomogą też rodzicom i wychowawcom odpowiedzieć na wiele dociekliwych pytań najmłodszej, baaardzo wymagającej części publiczności.
Zapraszamy na www.bajkibaletowe.pl oraz www.facebook.com/BajkiBaletowe.

Patron serii:
Teatr Wielki – Opera Narodowa Polski Balet Narodowy
Patroni medialni: Polskie Radio RDC, Qlturka.pl, Bliżej Przedszkola, Świerszczyk

 

Jezioro łabędzie

Tadeusz Rybicki, Katarzyna Gardzina
wyd. Studio Blok
wydanie II, listopad 2017
wiek: 6+

Patronat Qlturka.pl

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz