Rodzinny Weekend podczas Akademii Duckie Deck w Szczecinie

Rodzinny Weekend podczas Akademii Duckie Deck w Szczecinie

Ponad 1,1 miliona podpowiedzi na frazę „weekend z dzieckiem” pokazuje w swoich wynikach wyszukiwarka Google. Dziś coraz więcej rodziców chce spędzać czas ze swymi pociechami w sposób interesujący i w miejscach przyjaznych rodzinom. Z pomocą przychodzą organizatorzy Akademii Duckie Deck – najlepszej propozycji weekendowego spędzenia czasu dla dzieci i rodziców. Po ponad roku nieobecności projekt wraca do Szczecina.
Aż 123 minuty na oglądanie telewizji i 104 minuty na gry online poświęcają w weekendy dzieci. Takie wnioski znajdziemy w raporcie „Dzieci zanurzone w technologii” opracowanym przez Zymetria i Mediafarm. Jego autorzy sprawdzili zachowania dzieci wieku od 3 do 12 lat. Sobota i niedziela to dni, kiedy rodzice mają trudności z wartościowym wypełnieniem swoim pociechom czasu wolnego. Wnioski z badania Millward Brown – „Rodzice pod presją” – pokazują, że rodzice chętnie skorzystaliby z porad, jak ciekawie organizować weekendowy czas dziecku. Dodatkowo, wskazują, że jest im stosunkowo łatwo znaleźć takie informacje. Dlaczego jednak tak trudno odciągnąć młode osoby od ekranów urządzeń elektronicznych i spędzić dwa weekendowe dni razem w ciekawy sposób? Na przeszkodzie może stać nadmiar propozycji i brak czasu na ich merytoryczną weryfikację. Dzieci potrzebują ciągle nowych zajęć, aktywności, bodźców czy gadżetów, a rodzicom trudno nadążyć za wszystkimi nowinkami. Organizatorzy Akademii Duckie Deck podpowiadają, jak wartościowo zaaranżować weekendowy kalendarz całej rodziny.
Akademię Duckie Deck, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, w najbliższych miesiącach będzie można odwiedzić w Warszawie (2-3 grudnia), Szczecinie (9-10 grudnia) i Wrocławiu (16-17 grudnia).

Już 9 i 10 grudnia w Szczecinie – po kilkunastu miesiącach nieobecności – przygotowaliśmy:

2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy, inspirujących technologii i majsterkowania
6 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, dźwięk, rodzinne konstruowanie samochodów wyścigowych, rodzinne warsztaty fotograficzne z Fujifilm)
warsztaty rodzinne dla dzieci już od 4 roku życia
sesje warsztatowe dla małych grup: tylko 10 dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami
kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla rodzin

Dziś dzieci mają tyle bodźców multimedialnych, że rodzicom trudno jest zaproponować im ciekawą i wciągającą alternatywę offline. Rośnie liczba rodziców, którzy dostrzegają, że ich pociechy są przeładowane nowymi technologiami oraz spędzają za dużo czasu przed komputerem czy smartfonem. Sami rodzice często nie dają przykładu dzieciom, jak można aktywnie spędzać czas wolny. Naszym projektem pragniemy inspirować rodziny i pokazywać im nowe sposoby na wartościowe spędzanie weekendu.
ULA MŁODNICKA – KORNAŚ, PSYCHOLOG, POMYSŁODAWCZYNI AKADEMII DUCKIE DECK

Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwijają w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych.

Program Akademii Duckie Deck obejmuje:
– oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com
– strefę otwartą – wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci wraz z rodzicami mogą dołączać o dowolnej porze
– strefę malucha – pełną klocków, kolejek, puzzli i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach

Fakt, że statystycznie rodzina spędza na Akademii Duckie Deck średnio aż 3-4 godziny pokazuje, że przygotowany przez nas program jest bogaty w aktywności, które angażują zarówno dzieci, jak i rodziców. Ogromne zainteresowanie naszym projektem powoduje, że ciągle szukamy pomysłów, produktów, nowinek technologicznych i innych aktywności, gwarantujących ciekawe, kreatywne i aktywne spędzenie czasu dzieci i ich rodziców. Za każdym razem chcemy zaskakiwać nowościami.
MAREK PRZYSTAŚ, ZAŁOŻYCIEL DUCKIE DECK

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 9 i 10 grudnia między 11:00 a 17:00 w Technoparku Pomerania na ul. Cyfrowej 2-8. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie setki tysięcy mieszkańców Polski wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do Szczecina.
Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Szczecinie.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz