Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wydarzenia dla dzieci

muzeum historyczne

Zachęcamy do udziału w styczniowych wydarzeniach dla dzieci w Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Program:

HOFFMANN. TRANSFORMACJE

8 stycznia, godz. 16:45
Pałac Krzysztofory, sala edukacyjna

Zapraszamy młodzież licealną oraz studentów na warsztaty teatrologiczne w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann.

W czasie zajęć uczestnicy poznawać będą wybrane role z dorobku Antoniny Hoffman, a następnie porównywać je ze współczesnymi realizacjami. Dzięki temu poznają tajniki XIX-wiecznej sztuki aktorskiej, zobaczą, co zmieniło się w sposobie budowania roli na przestrzeni wieków oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie możliwości i ograniczenia dla teatru niosły ze sobą kolejne techniki gry.

Na pierwszym spotkaniu 8 stycznia poznamy XIX-wieczny podręcznik sztuki aktorskiej – budowa podstaw warsztatu aktorskiego z wykorzystaniem ćwiczeń ruchowo-mimicznych.

Prowadzenie: Ewelina Radecka (MHK)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl
UDZIAŁ BEZPŁATNY

MALOWANA LALA

14 stycznia (niedziela), godz. 10:00 i 12:30,
Kamienica Hipolitów

Muzeomania z cyklu Tajemniczy Kufer. Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 at.

Bohater spotkania: lalka. Czy lalka może być superbohaterem? Rycerzem? Robotem? A może jednak tylko piękną księżniczką? Podczas naszych warsztatów wyruszymy w podróż po krainie lalek, gdzie poznamy zaskakujące fakty z ich historii. Czy wiedzieliście, że dawne lalki były wykonywane z wosku lub porcelany? Albo że początkowo lalka wcale nie służyła do zabawy? I co ciekawe – bardzo długo nie była dzieckiem, tylko dorosłą osobą! Zapraszamy na warsztaty poświęcone przyjaciółce z dzieciństwa, której historia jest stara jak świat i może przypominać baśń!

Prowadzenie Michał Hankus (MHK)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl
Udział bezpłatny

RAKOWICKA SZOPKA

14 stycznia, godz. 11:00 – 14:00
Dom Zwierzyniecki

Zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego na warsztaty dla dzieci (6-12 lat).  Oprócz wykonywania szopek (dostosowanych do wieku uczestników), przeniesiesz się w świat dawnych tradycji świątecznych z Rakowic, poprzez opowieść o tych tradycjach i wspólne czytanie ich oryginalnych opisów. W razie zainteresowania można także pokusić się o odegranie jasełek, opisanych w powyższych opisach. Prowadzenie Maria Lempart (kustosz MHK).

Obowiązuje rezerwacja miejsc:  tel. 12 427 00 26 lub zwierzyniec@mhk.pl

WSTĘP 6 zł OD OSOBY

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz