Robot przyszłości i sensoplastyka – propozycje dla najmłodszych od Concordii Design

lego

Concordia Design zaprasza najmłodszych odkrywców, badaczy i projektantów na nowe kreatywne aktywności oraz weekendowe „bestsellery”. Tym razem dzieci będą śpiewać razem z Studiem Teatralnym BLUM, poznawać tajniki Sensoplastyki oraz odkrywać tajemnice otaczającej nas przyrody. Dla nieco starszych odkrywców centrum designu przygotowało m.in. konstruowanie robota przyszłości z materiałów odpadowych po druku 3D.

 1. SENSOŁAPKI
  Interaktywne warsztaty
  Data: 14.01.2018 (niedziela)
  Wiek: 1-6 lat
  Godz.12.00-13.00
  Cena: 30 zł /cena obejmuje udział jednego dziecka i opiekunów/
  Zapisy i bliższe informacje: Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ
  www. supel.edu.pl /e-mail: info@supel.edu.pl / tel.  570 840 530

Concordia zaprasza najmłodszych na warsztaty z Sensoplastyki® . Sięgamy po wrażenia, wielozmysłowe doznania, wyruszamy w podróż do krainy smaków, zapachów, kolorów i wzorów. Czym jest Sensoplastyka®?

To  poznawanie świata przez aktywację wszystkich zmysłów dziecka i rozbudzenie jego twórczości i kreatywności. Bawimy się wszystkim, czym się da, a jest w czym wybierać:  migdały, cynamon, pomarańcze, chilli. „Zabawki” uwalniają także wiele smaków: słodki, kwaśny, gorzki oraz pozwalają doświadczać różnorodnych tekstur: miękkiej, szorstkiej, gładkiej, twardej, suchej, mokrej, lekkiej, ciężkiej… A wszystko po to, by stymulować zmysły, rozwijać nowe ścieżki poznawcze. Na zajęciach dzieci odnajdą radość i inspirację w prostych, ale przyjemnych czynnościach: będą chlapać się w wodzie, dotykać różnych faktur, deptać i tuptać, słuchać, wąchać, posmakować i przytulać do mamy lub taty.

 1. Kolorowe Laboratoriu
  Kurs kreatywnego doświadczania
  Data: 14.01.2018 (niedziela)
  Wiek: 3-6 lat
  Godz. 10.00-11.00
  Cena całego kursu: 235 zł
  Cena 1 zajęć: 25 zł /cena obejmuje udział 1 dziecka i opiekuna/
  Terminy spotkań:
  Zapraszamy w każdą niedzielę od 14 stycznia na godz.10.00 /z wyjątkiem 11 marca/. Zajęcia kończą się w niedzielę 25 marca.

Laboratorium Nauki i Zabawy „Supeł” oraz Concordia Design zapraszają na nową edycję cieszącego się wielką popularnością kursu. To 10 spotkań poświęconych odkrywaniu tajników nauki, a przy  tym wyjątkowa zabawa i pobudzanie kreatywności. Nowa edycja to także zupełnie nowe tematy!

PROGRAM

Proponujemy spotkania pełne zabawy, działania, eksperymentowania i odkrywania, które doskonale przygotują małych ciekawskich do roli badacza otaczającego świata i które rozwiną kreatywność. Dzięki twórczemu działaniu dzieci myślą, eksperymentując poznają zależności przyczynowo – skutkowe między badanymi zjawiskami. Zajęcia oparte są na samodzielnym doświadczaniu rozwijają wyobraźnię, a także umiejętność twórczego rozwiązywania problemów.

Podczas naszych pierwszych spotkań poznamy ZIMOWĄ CHEMIĘ, zbadamy wytrzymałość bałwanów na temperaturę, zastanowimy się jak zwierzęta mogą przetrwać zimę oraz poznamy tłuszczowe „ubranka” niedźwiedzi polarnych.

FIZYKA DLA SMYKA to moduł, podczas którego poznamy tajemnicze siły rządzące światem. Dowiemy się dlaczego samoloty latają, poeksperymentujemy ze światłem oraz poznamy siłę przyciągania.

Z czasem zaprosimy też dzieci do świata KUCHENNEJ CHEMII. Zbadamy drożdże i sprawdzimy, co potrafią. Stworzymy dania wykorzystując możliwości kuchni molekularnej oraz poznamy właściwości jodyny.

Na zakończenie kursu w ramach niespodzianki zorganizujemy FABRYKĘ GLUTÓW i w związku z nadejściem wiosny zajmiemy się botaniką.

 1. LEGO ANIMACJE
  warsztaty
  Data: 28.01.2018
  Wiek: 8-12 lat
  Cena: 65zł

Concordia zapowiada także warsztaty „LEGO ANIMACJE”, które są odpowiedzią na zainteresowania nieco starszych dzieci (8-12 lat). „Motion Designer” to ktoś, kto projektuje ruch i zajmuje się animacją. Nie każdy wie, że  to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów. Na warsztatach dzieci przez 2 godziny wcielą się w rolę takich projektantów! Ułożą własny scenariusz, zilustrują go za pomocą klocków Lego i stworzą film w technice poklatkowej.

 1. Projektujemy robota przyszłości
  warsztaty
  Data: 04.02.2018
  Wiek: 6-8lat
  Cena: 30zł

Projektujemy robota przyszłości 

Podczas warsztatów z materiałów odpadowych po wydrukach 3D, dzieci będą konstruowały swoje roboty – każdy z nich będzie spełniał określoną funkcję. Jedynie od kreatywności najmłodszych będzie zależało to, jak będą wyglądać  roboty. Warsztaty zakończą się wspólną sesją zdjęciową, a swoje roboty dzieci zabiorą z sobą do domów.

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz