„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania” – recenzja

Zawsze, kiedy mam wątpliwość, co napisać w recenzji książki, rozmawiam z moją prawie dwunastoletnią córką. Proszę, by przeczytała; opowiadamy sobie fabułę; zadajemy pytania i zastanawiamy, na co zwrócić uwagę.

Bardzo ufam Jej radom i odczuciom. Nie inaczej było tym razem. Zastanawiałam się bowiem, co napisać o Emi, bo nie opuszczało mnie wrażenie, że jej przygody, przyjaźnie i klub znane są już chyba wszystkim dzieciakom, i wszystko o nich zostało już napisane. Ale czy na pewno?

W „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania” Agnieszki Mielech, Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2017; po raz kolejny zmienia się formuła – obok pierwszej serii książek, mamy jeszcze zeszyty kreatywne, tajny dziennik, zestaw z grą i wielką księgę przygód. Tym razem autorki: wspomniana Agnieszka Mielech i Magdalena Babińska przygotowały komiks i opowiadania w serii „Psy czy koty?”. To nie jest jedyna zmiana. Od pierwszego rozdziału dostrzegamy, że Emi i reszta klubu nieco wyrosła. Co zresztą jest jedną z największych zalet tych opowieści – uwielbiam, gdy ulubieni książkowi bohaterowie „rosną” razem z moimi dziećmi. Tradycyjny pamiętnik zastąpił internetowy blog; a spisywanie wspomnień stało się interaktywną wymianą komentarzy. Ogromny plus za odautorskie informacje (bardzo sprytnie przemycane) o bezpiecznym zachowaniu się w sieci. Ale fakt, że klub przeniósł swą aktywność do netu, nie powoduje, że dzieciaki nie mają realnych przygód!

Oto zbliżają się urodziny Emi. Cała ferajna wybiera się nad morze. Kto wie, może spełni się marzenie dziewczynki o psie rasy cavalier king charles spaniel, który – jak powiedziałaby Emi: „jest mega!”? Póki co jest zimno, z pływania nici, a na dodatek kiedy szczęście jest w zasięgu ręki, wszystko okropnie się komplikuje…

Książka napisana w atrakcyjny dla dzieci sposób. Gdy moja córka czytała fragmenty na głos, ja będąc w kuchni, gubiłam się, czy zaczęła coś opowiadać, czy nadal czyta… Atrakcyjny jest też układ treści rozbity na opowiadanie, komiks i bloga. To wszystko jest dla mnie informacją, że Klubowiczki (i Klubowicz!) zaczynają dorastać, a ja ogromnie jestem ciekawa przygód dojrzewającej Emi.

Gorąco polecam, również jako prezent na 8 marca,

Kalina Cyz

Emi_psy_czy_koty

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania

Agnieszka Mielech
il. Magdalena Babińska
wyd. Wilga, 2017
wiek: 6+

patronat Qlturka.pl

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz