Setki pomysłów na zabawę dla dzieci w każdym wieku. Zabawy twórcze, ruchowe, grupowe i indywidualne. Wystarczy wybrać wiek dziecka i gotowe!


Mały detektyw

Najpierw należy przygotować karteczki z narysowanymi figurami (lub innymi przedmiotami), a następnie porozklejać je w całym mieszkaniu, zgasić światło i dać dziecku latarkę... Kto znajdzie ich najwięcej, ten zostanie detektywem!

Zabawa w określenia

Taka zabawa rozwija wyobraźnię, słownictwo i kojarzenie faktów. Można się w nią bawić w każdym miejscu i o każdym czasie. Można ją także dowolnie modyfikować.

Magiczna garderoba

"Wchodzenie" w postać kogoś innego pozwala czasem na otwarcie mówienie o swoich problemach. Dzieciom jest łatwiej, gdy mają do roli odpowiedni kostium. Warto w domu zgromadzić kilka rekwizytów i strojów, by mówić o nich "magiczna garderoba".

Gazetowe szaleństwa

Jest to wspaniała zabawa rozwijająca wyobraźnię dla przedszkolaków. Wystarczą stare gazety, które dostarczą wielu inspiracji. Z gazetami można tańczyć, tworzyć muzykę, ćwiczyć równowagę i... jeszcze wiele innych rzeczy.

Gazetowe wycinanki

Zabawa zapoznaje z figurami geometrycznymi, doskonali umiejętność wycinania, pobudza wyobraźnię i daje dużo radości, choć potrzeba do niej tak niewiele.


Projektowanie stron internetowych Warszawa