„Wiewiór Wystraszny” – recenzja książki

Wiewiór Wystraszny, jak sama nazwa wskazuje, bał się rekinów, tarantuli, zabójczych pszczół, mikrobów i jeszcze paru innych rzeczy, a nade wszystko cenił poczucie bezpieczeństwa, więc nie schodził ze swojego dębu.

Był w tym bardzo podobny do głównego bohatera filmu „Nadchodzi Polly”, agenta ubezpieczeniowego granego przez Bena Stillera. Obaj wiedli poukładane, spokojne, higieniczne, dalekie od wszelkiego ryzyka i – powiedzmy sobie szczerze – nudne jak flaki z olejem życie, aż NAGLE!… wydarzyło się coś, co postawiło je na głowie. W życie Bena wtargnęła tytułowa Polly, grana przez Jennifer Aniston, a w życie wiewióra… Przeczytajcie sami!

Książeczka o wiewiórze jest kapitalna. Śmieszna, świetnie narysowana, starannie wydana przez wydawnictwo ELAY. Z wielką przyjemnością biorę do ręki takie ładne książki. Czytanie o przygodzie wiewióra jest doskonałą zabawą, ale także zachętą do rozmowy z dziećmi na temat dręczących ich strachów, lęków i obaw. Jak rozmawiać z dzieckiem o tym, czego się boi, podpowiada załączona do książeczki mapa podróży w Nieznane, z instrukcją dla dziecka i dla dorosłego.

Opowieść o przygodzie nadrzewnego asekuranta przeczytałam z moimi dziećmi dwa razy pod rząd. Bardzo się im podobała. Trzylatek nie odrywał wzroku od ilustracji, a pięciolatek czytał fragmenty tekstu. Dziś, uzbrojeni w mapę, wybierzemy się w podróż w Nieznane, a później będziemy czekać na kolejne książeczki z wiewiórem w roli głównej.

Dorota Smoleń
od-rana-do-wieczora.blog.pl
www.dwiechochelki.pl
http://czytam-dzieciom.blogspot.com

wiewór
Wiewiór Wystraszny
Melanie Watt
wyd. ELAY, 2010
wiek: 3+

(Data publikacji: 2010-07-11)

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz