Orkiszek i Klub Poszukiwaczy Przygód – nowe tomy w Zielonej Sowie

Miłośnicy serii przygodowych i detektywistycznych z utęsknieniem czekają na kolejne ich tomy. Dobra wiadomość jest taka, że Wydawnictwo Zielona Sowa właśnie oddało do rąk czytelników po jednej nowej części cyklu: „Klub Poszukiwaczy Przygód” i „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy”.

klub-posuzkiwaczy

Klub Poszukiwaczy Przygód. As piątych klas
Agnieszka Stelmaszyk
il. Katarzyna Nowowiejska, Anna Oparkowska
wiek: 9+

Przemek, Bazyl, Tośka, Muffin, Rodzynek i Miśka lubią trzymać się razem, zwłaszcza od kiedy wspólnie założyli Klub Poszukiwaczy Przygód.
Mają mnóstwo zagadek do rozwikłania, ciągle wpadają przy tym w tarapaty, z których na szczęście udaje im się wyjść obronną ręką.
Tym razem paczka przyjaciół znajduje w parku tajemniczą walizkę wypełnioną… PIENIĘDZMI! Co z nimi zrobią? Czy powiedzą o swoim znalezisku inspektorowi Szczurkowi? A może coś przeszkodzi im w zwróceniu cennego znaleziska właścicielowi?

Jakby tego było mało, w mieście odbywa się doroczny festiwal filmowy. Przemek próbuje spotkać się z samym Stevenem Spielbergiem!
Koniecznie chce pokazać mu płytę z nagranym przez klubowiczów filmem „Piła mechaniczna…”.

Oj, będzie się działo!

orkiszek_pazdziernik

Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy. Złota plomba
Agnieszka Stelmaszyk
il. Anna Oparkowska
wiek: 6+

„Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy” to zabawna, detektywistyczna seria dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Głównym bohaterem historii jest mały Tomuś Orkiszek oraz jego zwierzęcy przyjaciele: kotka Kicia, rybka Klotylda oraz chomik Euzebiusz. Każdy tom to odrębna zagadka do rozwiązania, a jego akcja toczy się wokół miejsca, które mały czytelnik lepiej poznaje w lektury, np. radio czy teatr. Najnowszy, siódmy tom serii, zabiera dzieci w świat gabinetu dentystycznego.
Detektyw niczego nie powinien się bać… Tomuś nie przepada jednak za wizytami u dentysty.

Kiedy doktor Tracz prosi go o pomoc, nie potrafi odmówić. Tomuś wraz ze swoimi partnerami z biura detektywistycznego, musi rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia diamentowych wierteł z gabinetu doktora Tracza. Kto okaże się przestępcą? Edwin Ziołek – właściciel pracowni firan Markiza? Może recepcjonistka Wanda? A może Maja, asystentka doktora Tracza?

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz