HALO, ZIEMIA? 11 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

Od 16 do 20 listopada w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie nastanie CZAS OPOWIEŚCI. Jak co roku opowiadacze z Polski i różnych stron świata, każdy w swoim niepowtarzalnym stylu, podzielą się ze słuchaczami historiami, czerpiącymi z tradycyjnych praktyk opowiadania, muzyki, literatury i codziennego życia. Festiwal ukazuje sztukę opowiadania w jej różnorodnych przejawach, egzotycznych i swojskich, tradycyjnych i współczesnych, przeznaczonych zarówno dla dzieci i dorosłych.

Drukowanie

Drukowanie

Dzieciom i rodzicom polecamy spektakle:

W sobotę, 19 listopada:

Godz. 11.00
RIKIKI I BABA-JAGA

Spektakl po francusku i polsku w wykonaniu Magda Leny Górskiej i Jeanne Ferron. Żywiołowa opowieść o walce pomiędzy straszną Babą-Jagą a zadziorną Rikiki. Jak się skończy to zderzenie kultur, języków i energii, ten zwariowany pojedynek?
Zapraszamy dzieci od lat 6.

Godz. 17.00
KTO TU TAK PIĘKNIE STRZELA?

Opowieści na podstawie książki Gole wszech czasów Jarka Kaczmarka, który po raz pierwszy zaprezentuje je w wersji opowiadania na żywo.
Kiedy pada gol w wielkim meczu, gesty radości zwycięzców i rozpaczy pokonanych na zawsze zapisują się w futbolowym czasie, który staje się opowieścią. Posłuchajcie historii o niesamowitych golach i legendarnych bohaterach. O golu Wielkiej Ciszy, o indiańskim dryblingu, o cudownych butach i Śnie o Złotej Nike! Przeżyjmy razem jeszcze raz nieśmiertelne zagrania Garrinchy i Pelégo, Maradony i Messiego, Wilimowskiego i Lewandowskiego…
Zapraszamy dzieci od 9 lat i dorosłych.

W niedzielę, 20 listopada:

Godz. 11.00
ZIEMNIAKI SĄ Z KOSMOSU

Ziemniak mieszka w ziemi. Ma tu swoją ziemiankę, cichą i spokojną. Ale to nie wszystko, co można o nim powiedzieć. Kosmiczna podróż pewnego ziemniaka zaczyna się w momencie, gdy postanawia on sprawdzić, co dzieje się w wnętrzu Ziemi.
Kaja i Olga to siostry; na co dzień kontaktują się w sprawach domowych i przyziemnych, ale teraz – ze wsparciem Nikodema, ktory podróżuje przez rozmaite muzyczne krainy – zdecydowały się na wspólny, muzyczny odlot. Będą chciały zabrać swoje domowe naczynia do gotowania zupy i inne narzędzia, i zamienić je w prawdziwe, międzygalaktyczne sygnalizatory. Puk, puk! Halo, halo, tu Ziemia!
Opowiadanie i muzyka: Kaja Prusinowska, Olga Stopińska i Nikodem Bąkowski
Dla dzieci od lat 6.

Od środy do piątku (16-18 listopada) w Instytucie Teatralnym odbywają się poranne spektakle, na które zapraszamy także grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli:
Baśnie norweskie i Magiczny ogród. Opowieści Ziemi Betaty Frankowskiej z muzyką Oleny Yeremienko i Barta Pałygi; baśnie i legendy z Ameryki Łacińskiej Chundereke Anety Cruz-Kąciak, Opowieści o Łobuziakach, czyli na przekór i pod prąd Agnieszki Aysen Kaim i Oli Wielemborek z muzyką Gwidona Cybulskiego i Opowieści o stworzeniu świata w wykonaniu Emilii Raiter i Sebastiana Pikuli.
Program festiwalu i wszystkie informacje:
https://festiwalopowiadania.org/

Bilety do nabycia w Instytucie Teatralnym od 14 listopada
Rezerwacje: bilety.mfso@gmail.com
Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Stowarzyszenie Grupa Studnia O.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz