Miłość? Co to takiego? – aKINO w grudniu

Za nami cztery miesiące tworzenia, poznawania i oglądania. Zajmowaliśmy się tożsamością, kreatywnością, sportowymi wyzwaniami i historią, i tą małą, prywatną i tą dużą, wspólną. Teraz przyszedł czas na – uwaga, uwaga – miłość. Grudzień w aKINIE upłynie pod hasłem aaa kocham!

3_mies4

Czym jest miłość? Tego się chyba nie da zdefiniować. Dlatego w grudniu po prostu kochamy i pokazujemy to światu. I oczywiście zastanawiamy się nad tym, o co w tej miłości chodzi: co to jest i po co to jest? Czy można kogoś i kochać i nie lubić jednocześnie? I czy można kochać chociaż się wie, że się nie powinno? Czy wszystkich kocha się tak samo, a może każdego trochę inaczej? Dlaczego to jest takie skomplikowane i czy już zawsze tak będzie? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w grudniu.

W ich znalezieniu pomogą nam filmy – w grudniowym repertuarze znalazła się m.in. koreańska ekranizacja literackiego przeboju Barbary O’Connor, „Jak ukraść psa”, czyli opowieść o wielkim planie 10-letniej Ji-so, próbującej zdobyć pieniądze na dom dla siebie, mamy i brata. Jak? Żądając okupu za ukochanego psa pewnej bardzo bogatej starszej pani. Co jeszcze? Najstarsi widzowie będą mogli obejrzeć „Kochanków z Księżyca” Wesa Andersona, a najmłodsi m.in. historię pewnego słonia, który bardzo, bardzo pragnie zostać cyklistą, pt. „Słoń i rower”.

Seanse to oczywiście nie wszystko – aKINO to też aktywności. Po grudniowych projekcjach będziemy wspólnie robić serduszka origami. Można je też złożyć w domu – instrukcję znajdziecie na naszej stronie internetowej www.akinoprojekt.pl, w zakładce do pobrania. Każde takie serduszko przekażemy pewnej unikalnej w skali światowej, jednej z najważniejszych w Polsce, niesamowitej, wielkiej i świątecznej akcji charytatywnej, która już w styczniu będzie miała swój 25. Finał. Z zebranych serduszek, tworzyć będziemy „Ściany serc” w szpitalach, domach opieki, świetlicach środowiskowych. Niech inni poczują Waszą miłość.

Projekt powstał w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorem projektu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz