„Nasze Przedszkole” – seria dla najmłodszych

Seria „Nasze Przedszkole” to zbiór opowiadań, dzięki którym najmłodsi łatwiej odnajdą się w grupie rówieśników, oswoją trudne dla nich sytuacje, nauczą się rozwiązywać pierwsze spory i przekonają się, że przedszkole to naprawdę świetne miejsce.

W przedszkolu zawsze jest wesoło!

nasze_przedszkole_650

W ilustrowanych książkach edukacyjnych dla najmłodszych dzieci poznajemy małych bohaterów, którzy odznaczają się pewnymi „brzydkimi” cechami: niejadka, grymaśnicę, uparciucha i innych. Książki pokażą dzieciom, że można zmienić złe nawyki i oswoić dziecięce strachy. Uczą, jak radzić sobie z małymi-dużymi dziecięcymi problemami.

Ala już nie grymasi

Poznawanie nowych smaków to prawdziwa przygoda – jak odkrywanie nieznanych miejsc. Nie wszystko musi od razu przypaść nam do gustu, ale bez próbowania, nie odkryjemy niczego. Czasami trzeba po prostu zdobyć się na odrobinę odwagi.

Janek lubi się chwalić

Bycie dumnym z naszych bliskich, przyjaciół czy z sukcesów to naturalne uczucie. I nie ma w tym nic złego, jeśli czasem pochwalimy się czymś wyjątkowo dla nas ważnym. Trzeba tylko uważać, żeby nie chwalić się za dużo i za często, bo można zostać… chwalipiętą.

Polecamy również dwa poprzednie tomy z serii:

Piotrek umie się dzielić
Zuzia już nie płacze

Iwona Bylińska
il. Marta Drapiewska
wyd. Wilga, 2017
wiek: 3+

 

Dodaj komentarz