Jak wygląda świat oglądany z Kosmosu? Czy pogoda i klimat to dokładnie to samo? Skąd się bierze paliwo w samolotach? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas 21. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się 3 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp oczywiście wolny.
Nadchodzący Piknik Naukowy poświęcony będzie wiedzy o Ziemi. „Ile o niej, jej powierzchni i wnętrzu wiemy? Jak tę wiedzę wykorzystujemy? Jak dbamy o naszą planetę i jak ją rujnujemy? Czego dobrego i czego złego możemy się po niej spodziewać? Odwiedzając kolejny Piknik Naukowy poznacie wiele nowych faktów, bez których znajomości bylibyśmy tylko nieproszonymi gośćmi na powierzchni Ziemi”- pisze prof. Łukasz Turski, twórca i „dobry duch” tego wydarzenia.
Podczas tegorocznej imprezy będzie można przekonać się, jak wyglądały gatunki zwierząt starsze niż ludzkość i zobaczyć czaszkę nadwiślańskiego mamuta. Sprawdzimy, jak Ziemia wpływa na jej mieszkańców i odwrotnie.
Zbadamy historię naszej planety, spojrzymy na świat z kosmicznej perspektywy i zgłębimy tajniki komunikacji.
Dowiemy się też więcej o sobie samych. Za pomocą dynamometru sprawdzimy siłę rąk i poznamy dokładną długość jelita uszytego specjalnie na tę okazję. W sterylnie przygotowanej sali operacyjnej będzie można przeprowadzić operację wyrostka robaczkowego, przeszczepu serca czy cesarskiego cięcia u pluszowych pacjentów.
W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział 205 instytucji z kraju i zagranicy. W specjalnych stanowiskach będzie można zobaczyć ponad 1000 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Impreza zagwarantuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.
21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 3 czerwca 2017 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.