Żeby mieć lekkie pióro, trzeba ćwiczyć pisanie. Ale nie tylko. Trzeba też ćwiczyć myślenie, wyobrażanie sobie i fantazjowanie.
Po takich ćwiczeniach pióro naprawdę robi się lżejsze. Przestaje stawiać opór, zaczyna zapisywać dokładnie to, co chcemy. Nie zawisa na długie minuty nad kartką, tylko płynnie i szybko zapełnia ją literami, słowami i zdaniami. To znak, że tresura przynosi efekty.
Każde dziecko może wytresować swoje pióro, ołówek albo cienkopis. Ta książka na pewno w tym pomoże!
Uczniowie, którzy chcą zacząć – lub już zaczęli – przygodę z pisaniem, znajdą tu przystępnie podane porady warsztatowe. Mierząc się z kolejnymi wyzwaniami zrozumieją podstawowe zasady tworzenia tekstów literackich, nauczą się dobierać formy odpowiednie do rodzaju wypowiedzi, rozszerzą zasób słownictwa i zdobędą świadomość języka jako zaskakującego i wielofunkcyjnego narzędzia. A przede wszystkim – będą się dobrze bawić!
Książka „Tresura pióra” zawiera 30 niecodziennych zadań, które zachęcają do fantazjowania i twórczego posługiwania się językiem. Poszczególne polecenia skonstruowane zostały na bazie przepełnionych humorem opowiadań, fragmentów powieści i wierszy Rafała Witka.
Tresura pióra
Rafał Witek
il. Monika Hałucha
wyd. Zielona Sowa, 2017