Take Part in ART – kolejna odsłona Festiwalu

Lubicie chodzić do teatru? Czytać książki? Podróżować? Zapraszamy w grudniu na festiwal TAKE PART IN ART! Będziemy pakować do walizki ulubione przedmioty i wertować kartki interaktywnych książek przy akompaniamencie niezwykłej muzyki.

take part_4

Belgijski Teatr De Spiegel odwiedzi tegoroczną edycję festiwalu TAKE PART IN ART już po raz drugi – tym razem zobaczymy na scenie samego założyciela teatru i reżysera Karela Van Ransbeeck. Towarzyszyć mu będzie muzyk, Bart Voet, który na żywo muzycznie zilustruje historie uwielbianych przez dzieci, interaktywnych książek z rysunkami Herve Tulleta. Zapraszamy na spektakl KSIĄŻKA TO KSIĄŻKA 2 i 3 grudnia.

W daleką podróż, pełną ciekawych zabaw i przygód zabiorą nas z kolei artystki z austriackiego THEATER.NUU. Spektakl WALIZKA nie tylko poćwiczy zdolności zapamiętywania małych widzów, ale również sprawi, że ich wyobraźnia będzie pracować na najwyższych obrotach. Zaczęliście już planować wymarzoną podróż i pakować swój bagaż w myślach? Bo my tak! Festiwalową WALIZKĘ będziemy oglądać i wspólnie pakować na scenie Starej Prochowni już 16 i 17 grudnia.

W grudniu w ramach PRACOWNI TEATRALNEJ DLA DZIECI I RODZICÓW odbędą się 3 różne warsztaty – na WPRAWKI GŁUPAWKI zapraszamy 3 grudnia, na STOLARKĘ DZIKICH DZIECI 15 grudnia, a 16 grudnia odbędą się ostatnie warsztaty dla najmłodszych pt. CZTERY PORY ROKU.

KSIĄŻKA TO KSIĄŻKA – spektakl dla dzieci 2-6 lat
Spektakl z muzyką na żywo, inspirowany wielokrotnie nagradzanymi, interaktywnymi książkami i rysunkami Hervé Tulleta oraz pracą Magritte i Tati.

Dwaj bohaterowie muzycznego spektaklu zapraszają nas w podróż. Mają ze sobą mnóstwo walizek. W walizkach pełno jest książek, w książkach pełno muzyki, na stronach pełno szalonych faktów i niespodziewanych żartów, papier pełen jest subtelnych dźwięków. Słyszycie upływający czas? Słyszycie własne myśli?
Bohaterowie wyczarowują w swoich głowach, w książkach i w naszych głowach kolorowy świat, w których kartka fruwa, samochód jedzie z jednego miejsca w drugie, i w następne, skacze za burtę kropka na mapie, dziura w papierze, skręt, głowa, planeta.

Reżyseria: Karel Van Ransbeeck
Muzyka: Bart Voet
Występują: Karel Van Ransbeeck, Bart Voet
Czas trwania: 45 minut

WALIZKA – spektakl dla dzieci 1-4 lat
WALIZKA to spektakl prezentujący różne pomysły na pakowanie i rozpakowywanie torby. To przedstawienie pełne ruchu, tańca i muzyki. Mowa ciała i kilka słów zrozumiałych na całym świecie. Dwie figlarne postaci Sa i La (Sarah i Laura) stoją na scenie i są tym, kim być chcą. Dwie osoby zmagające się z możliwościami, jakie daje zwyczajna walizka.
Sa i La pakują swoje rzeczy do wieeelkiej, przeogromnej walizki. Ale co mogą do niej zapakować? „Ja wezmę piłkę. Wezmę piłkę i śmiech. Wezmę piłkę i śmiech i banana. Wezmę …La!”. Pakują i rozpakowują, tańczą i śpiewają.
Spektakl oparty na grze „Pakuję torbę” (niem: „Ich packe meinen Koffer“) angażującej dziecięcą pamięć i wyobraźnię. Możesz umieścić w walizce wszystko: może to być coś wielkiego, jak słoń lub tak abstrakcyjnego, jak śmiech. Każdy z nas dźwiga swój bagaż, napełnia go i opróżnia. Każdego dnia, w każdej sekundzie od początku swojego życia. Czasem chcemy się do niego schować. Zamykamy go i znikamy. Potem znów go otwieramy i oto jesteśmy z powrotem…

Koncepcja: Sarah Gaderer, Laura-Lee Röckendorfer
Występują: Sarah Gaderer, Laura-Lee Röckendorfer
Czas trwania: 35 minut

WPRAWKI GŁUPAWKI – warsztaty dla dzieci 4-6 lat
Ćwiczenia i zabawy składające się na warsztat pt. „Wprawki głupawki” mają za zadanie wspierać rozwój mowy, ćwiczyć głos, dykcję i artykulację, doskonalić umiejętności myślenia i zapamiętywania, a także rozwijać koordynację głosowo-ruchową poprzez pracę z zabawnymi rymowankami i wierszami. Jest to warsztat rodzinny, w którym rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi wykonują ćwiczenia, pomagając sobie nawzajem, ucząc się i bawiąc przy tym (mamy nadzieję) doskonale. Po zakończeniu warsztatów rodzice otrzymają skrypt, dzięki któremu już samodzielnie będą mogli kontynuować zabawy i ćwiczenia logopedyczne w domu.
Prowadząca: Agnieszka Czekierda
Czas trwania: 60 minut

STOLARKA DLA DZIKICH DZIECI – warsztaty dla dzieci 5-6 lat
Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę, daje radość, satysfakcję i moc! Mamy całą stertę drewna prosto z lasu! Uczymy rozpoznawać różne gatunki drzew w najrozmaitszej postaci. Pokazujemy jak pracować przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Wiercimy, szlifujemy i wbijamy gwoździe! Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły oraz naukę przez próbowanie.
Prowadząca: Anna Bera
Czas trwania: 60 minut

CZTERY PORY ROKU – warsztaty dla dzieci 1-3 lat
To niecodzienne, teatralne spotkanie z porami roku. Nasza podróż wypełniona sensorycznymi doznaniami, muzyką, ruchem i zabawą to rodzinny warsztat, w którym rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi odkrywają magię kolejnych pór roku. Będziemy jeździć na sankach, robić orły na śniegu, wąchać kwiaty, łapać motyle, tańczyć z wiatrem, taplać się w kałużach, grabić liście i usypywać z nich wielką górę tylko po to, żeby ją potem zburzyć. W godzinę przeżyjemy cały rok wrażeń.
Prowadząca: Agnieszka Czekierda
Czas trwania: 60 minut

Program i szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach można uzyskać na stronie internetowej festiwalu: www.takepartinart.pl. Bilety są dostępne w sprzedaży elektronicznej, na stronie internetowej: www.takepartinart.pl/kalendarz.

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA
Działający od 2011 roku Teatr Małego Widza (TMW) jest pierwszym, stacjonarnym, repertuarowym teatrem w Polsce, który koncentruje się wyłącznie na realizacji spektakli dla dzieci od 1. roku życia. W ciągu 6 lat przygotowaliśmy 16 premier, zagraliśmy ponad 2700 spektakli, które obejrzało blisko 120 tys. widzów. Od początku istnienia TMW współpracujemy z Zespołem Żłobków m. st. Warszawy, który jest dla nas partnerem bardzo szczególnym i wyjątkowym, bo to właśnie w żłobkach powstają wszystkie nasze spektakle, to tam konsultujemy je z dziećmi i pedagogami. W ciągu tygodnia odwiedzają nas dziesiątki maluchów ze żłobków i przedszkoli, które uczestniczą w naszych spektaklach, koncertach, i warsztatach. Współpracujemy również z wieloma organizacjami działającymi na rzecz dzieci niepełnosprawnych, pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych oraz zagrożonych wykluczeniem.

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz