Chodźmy to teatru! Przegląd ciekawych propozycji teatralnych – Styczeń 2018

Będziecie mieć trochę czasu w ferie? Wybierzcie się do warszawskich teatrów! Na pierwszy miesiąc roku polecamy premierę nowego spektaklu, zajęcia teatralne i kilka interesujących przedstawień.

Teatr Ochoty – teatralne ferie zimowe

Ferie z teatrem

W programie intensywna praca warsztatowa, wyjścia do teatrów i wiele twórczych wyzwań. Zajęcia w formie warsztatów dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Termin: 15-20 stycznia 2018, poniedziałek-piątek w godz. 10:00-15:00, sobota w godz. 10:00-13:00 (pokaz spektaklu o 12:00). Koszt: 450zł/osobę (w cenę wliczony jest lunch). Liczba miejsc: 24

www.teatrochoty.pl

Teatr Lalka, „Krawiec Niteczka”, dla dzieci w wieku od 4 lat

Krawiec Niteczka_1

Lalkowa adaptacja baśni Kornela Makuszyńskiego to nowa propozycja teatru Lalka. Jej akcja odbywa się nie tylko w pracowni krawieckiej, ale i w… niebie. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater, pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W tym spektaklu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

Ponadto w teatrze Lalka możecie wybrać się na zwiedzanie kulis tego magicznego i pełnego niespodzianek miejsca! Warto wcześniej zarezerwować bilety na tę atrakcję.

www.teatrlalka.pl/pl

Teatr Guliwer, „Różowy gość”, dla dzieci od 6 lat

plakat Różowy Gość

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć tego przedstawienia, czas nadrobić zaległości! Ferie są ku temu znakomitym pretekstem. Tytułowy różowy gość pojawia się niespodziewanie w środku nocy w mieszkaniu zwyczajnej rodziny. Dzieci są zachwycone nowym przybyszem szukającym schronienia w ich mieszkaniu, ale ta groteskowa sytuacja zaburza rodzinne relacje i przyzwyczajenia. Różowy gość jest otwarty i wesoły. Jego przybycie sprawia, że rodzina ma okazję spojrzeć na siebie z innej perspektywy, dostrzec słabości i dowiedzieć się wiele o sobie. A w efekcie uciec od stereotypów. Zaletami przedstawienia są groteskowy humor, elementy teatru cieni i muzyka na żywo.

www.teatrguliwer.waw.pl

Teatr Baj, „Zabajowisko”

Zabajowisko

Warsztaty przygotowane i prowadzone dla dzieci i ich opiekunów przez aktorów sceny Baj. Ich celem jest odkrywanie teatru jako obszaru twórczej i rozwojowej zabawy oraz inspirowanie do zabawy w teatr w domu. Twórcy zajęć pokazują, jak poprzez teatr można pomóc dziecku odkrywać świat, budować relacje, uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać wyobraźnię, a przy tym świetnie się bawić. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

www.teatrbaj.pl

Teatr Roma, „Mały Książę”

Mały książę ROMA

A może na musical? Muzyczna adaptacja znanej książki to pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światami. Przypomina on o tym, że „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Warto więc wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka.

http://www.teatrroma.pl/

Olga Kubiak-Skwarek/bzikkulturalny.pl
zdjęcia ze stron Teatrów

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz