WRÓG – prapremiera polska – na deskach wałbrzyskich Lalek

baner_fb_tło

W najbliższą sobotę 17 lutego o 17:00 zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na wyjątkowe wydarzenie – prapremierę polską spektaklu WRÓG Serge`a Blocha i Davide`a Caliego w reżyserii Bartosza Kurowskiego.

Przedstawienie podejmuje temat wojny, ukazując jej nonsens i niezawinione cierpienie zwykłych uczestników działań wojennych  – mówi Bartosz Kurowski, reżyser WROGA. Okazuje się, że żołnierze, mimo to, że walczą na wrogich frontach, mają te same marzenia, przemyślenia, podobną wrażliwość. Każdy z nich jest zwyczajnie CZŁOWIEKIEM.

WRÓG w prosty, wymowny a jednocześnie poruszający sposób odkrywa absurdalność wielu ludzkich mechanizmów dzięki czemu daje młodemu widzowi bodziec do krytycznego oglądu świata. – Mimo, że poruszamy trudny temat wojny, to przedstawienie zostało zrealizowane z myślą o widzach w wieku 6+ – wyjaśnia Zbigniew Prażmowski, dyrektor wałbrzyskiego Teatru.

Wyjątkowo, w dniu premiery, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie gościł Wydawnictwo ZAKAMARKI – polskiego wydawcę książki WRÓG. – Spotkanie to będzie świetną okazją aby obkupić się w „zakamarkowe smaczki”, ponieważ specjalnie dla naszych widzów w teatralnym foyer przygotujemy  stoisko z książkami – mówi Karolina Sobolewska, kierownik literacki Teatru.

Spektakl popremierowy:

17 lutego, godz. 12:30, Duża Scena

REALIZATORZY

adaptacja i reżyseria_ Bartosz Kurowski

scenografia i kostiumy_ Klaudia Laszczyk

muzyka_ Grzegorz Mazoń

obsada_ Katarzyna Kłaczek, Kamil Król, Paweł Kuźma, Paweł Pawlik

BILETY:

18 zł (dorośli)

16 zł (dzieci)

25 zł (premiera)

REZERWACJA MIEJSC w Biurze Organizacji Widowni od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, tel.: 74 666 73 40

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz