W krainę pełną książek i wyjątkowych atrakcji dla dzieci zamienią się wkrótce warszawskie Arkady Kubickiego. Już 17 i 18 marca odbędą się tu Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018. Wydarzenie będzie świetną okazją do uzupełnienia domowych biblioteczek o nowe wydania klasyki dziecięcej oraz książkowe nowości i premiery.
Młodzi czytelnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i odkryć bajkowe światy, samodzielnie wykonać lalki teatralne lub poznać tajniki chemii. Nie zabraknie inspirujących spotkań z ulubionymi autorami dziecięcych lektur oraz zabawy tanecznej z muzykami, którzy potrafią grać nawet na odkurzaczach. Wszystkie atrakcje targów są bezpłatne.
Targi rozpoczną się galą dziewiątej edycji Konkursu na Najlepsze Książki Dziecięce 2017 Przecinek i Kropka. Punktualnie o godzinie 12:00 popularny prezenter telewizyjny Filip Chajzer zainauguruje uroczystość, podczas której zostaną ogłoszone tytuły najlepszych publikacji dla młodych czytelników, wydanych w 2017 roku. W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy książki oceniano w dwóch kategoriach w zależności od wieku odbiorców. Ukoronowaniem gali konkursu będą spotkania autorskie z twórcami nagrodzonych książek, które odbędą się na głównej scenie targowej.
Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to idealne miejsce do zapoznania się z nowościami wydawniczymi z ostatnich lat, które zachwycają nietuzinkowymi treściami i ilustracjami, jednocześnie rozpalając dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Podczas dwóch targowych dni uczestnicy poznają grono popularnych pisarzy i artystów działających w różnych obszarach sztuki dla dzieci. W spotkaniach autorskich wezmą udział twórcy uwielbianych przez najmłodszych książek, m. in. Andrzej Maleszka (seria „Magiczne drzewo”), Anna Dziewit-Meller („Damy, dziewuchy, dziewczyny”) oraz młody obieżyświat Szymon Radzimierski, którzy opowiedzą o kulisach swojej pracy.
Wyjątkowym wydarzeniem będzie spektakl Teatru Lalek Igraszka. A w niedzielny wieczór, na zakończenie największego święta literatury dla najmłodszych, przestrzenią Arkad Kubickiego zawładnie duet SzaZa w wersji dla dzieci, czyli Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki. Charyzmatyczni muzycy potrafią zagrać dosłownie na wszystkim – od skrzypiec przez grzebień po sprzęty AGD i RTV.
W programie tegorocznych targów nie zabraknie kreatywnych zajęć, które odbywać się będą w czterech specjalnie zaaranżowanych strefach. Dzieci wezmą udział, m.in. w warsztatach inspirowanych bestsellerową książką „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” czy kapitalną serią „Pozytywka”. Będą miały okazję rozwiązania zagadki detektywistycznej, wykonania lalek teatralnych, uczestniczenia w „wybuchowych” zajęciach, podczas których pod okiem naukowców przeprowadzą eksperymenty chemiczne i fizyczne. Uczestnicy innych warsztatów poczują klimat Japonii oglądając spektakl teatru Kamishibai, który opowiada historie za pomocą ilustracji wykonanych na papierze. Nie zabraknie też zajęć dotyczących tolerancji czy warsztatów skierowanych do rodziców, poświęconych tematyce wpływu wspólnej lektury na kształtowanie charakteru dziecka.
Weekend 17 i 18 marca będzie wypełniony wspaniałymi lekturami, dobrym designem oraz atrakcyjnymi zajęciami edukacyjnymi dla najmłodszych. Pełen program warsztatów i spotkań towarzyszących Targom Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 zostanie ogłoszony na początku marca.
Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, którego elementami są Targi Książki Dziecięcej oraz Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka. Do 1 marca na stronie www.przecinekikropka.pl można głosować na nominowane w konkursie książki.
Finaliści konkursu w kategorii do 5 lat:
„Florka. Zapiski ryjówki”, Roksana Jędrzejewska, ilustracje: Jona Jung, Wydawnictwo Bajka (przeczytaj recenzję)
„Kiedy będę duża / Kiedy będę duży”, tekst i ilustracje: Maria Dek, Wydawnictwo Wytwórnia
„Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”, tekst i ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia (przeczytaj recenzję)
„Pisklak”, Dorota Gellner, ilustracje: Jona Jung, Wydawnictwo Bajka (przeczytaj recenzję)
„Wesoły Ryjek i lato”, Wojciech Widłak, ilustracje: Agnieszka Żelewska, Wydawnictwo Media Rodzina
Finaliści konkursu w kategorii 6-9 lat:
„Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe”, Michał Leśniewski, ilustracje: Maciej Szymanowicz, Wydawnictwo Egmont Art
„Dom, który się przebudził”, Martin Widmark, ilustracje: Emilia Dziubak, Wydawnictwo Mamania
„Dom nie z tej ziemi”, Małgorzata Strękowska-Zaremba, ilustracje: Daniel de Latour, Wydawnictwo Nasza Księgarnia (przeczytaj recenzję)
„Różowa walizka”, Susie Morgenstern, ilustracje: Serge Bloch, Wydawnictwo Adamada
„Sylaboratorium”, Justyna Bednarek, Agnieszka Frączak, Mikołaj Golachowski, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Emilia Kiereś, Ewa Nowak, Zuzanna Orlińska, Zofia Stanecka, Marcin Wicha, Wojciech Widłak (wstęp – Jerzy Bralczyk), ilustracje: Paweł Pawlak, Wydawnictwo Egmont Art (obejrzyj recenzję)
Zapraszamy do śledzenia aktualności na www.facebook.com/przecinekikropka.empik
Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka (17-18 marca)
Arkady Kubickiego
Pl. Zamkowy 4, Warszawa
WSTĘP WOLNY
szczegóły dotyczące wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1963368767317037/