Nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet, gdy dostajesz w szkole zadanie napisania wypracowania o morzach południowych, a nigdy tam nie byłeś. Przecież wystarczy, aby był 35 maja w czwartek.
Seria nieprzypadkowych zdarzeń, bo 35 maja nic nie dzieje się przypadkiem, doprowadziła do wielkiej wyprawy trzech podróżników przez starą szafę do mórz południowych. Konrad ze stryjem Rabarbarem i czarnym koniem Negro Kaballo wczesnym popołudniem rozpoczęli swoją niesamowitą podróż. Ich przygody były czasami przerażające, czasami zabawne, czasami niebezpieczne, czasami pouczające, ale wszystkie pasjonujące.
Naszym bohaterskim wędrowcom jednak nic nie było zbyt straszne, nic nie wydawało się dziwne. Nawet kraina potężnych Pasibrzuchów, gdzie dzieci płacą połowę, ani postacie historyczne, które okazały się całkowicie inne niż na kartach podręczników, nie zdziwił ich nawet Świat na opak, gdzie to rodzice muszą chodzić do szkoły i nie przeraziło zmechanizowane miasto zasilane elektrycznością z wodospadu Niagara…
A im byli bliżej celu, tym więcej niebezpiecznych, dzikich zwierząt na nich czyhało w zaroślach. Jednak spotkanie z mieszkańcami wyspy na morzu południowym wynagrodziło im wszystkie dotychczasowe nieprzyjemności. Szczególnie miła okazała się Pietruszeczka, której ojciec był słynnym czarnoskórym wodzem a matka Holenderką. Całe szczęście, że Konrad zdążył wrócić do domu przed kolacją. I napisać wypracowanie o morzach południowych do szkoły.
Książka dostępna również w wersji limitowanej – z audiobookiem w mistrzowskim wykonaniu Piotra Fronczewskiego
O autorze:
Erich Kästner – niemiecki pisarz, satyryk, poeta, urodzony na przełomie XIX i XX wieku, zajmuje ważne miejsce w światowej literaturze dla dzieci i młodzieży.
Kto z dorosłych czytelników nie zna historii Emila z powieści Emil i detektywi, czy dwóch bliźniaczek Mani i Ani, kto nie pamięta przygód Michałka mieszczącego się w pudełku od zapałek, ilu z nas wzruszało się przy Latającej klasie? Erich Kästner odznaczony Medalem im. Hansa Christiana Andersena, udowodnił, że dobra
literatura wygrywa z czasem, a pewne wartości nigdy się nie starzeją. Z życia Ericha Kästnera do jego powieści przedostała się ukochana mama fryzjerka, miłość do makaronu z szynką i zamiłowanie do pisania listów oraz kartek pocztowych.
Przed i podczas II wojny światowej jego twórczość, ze względu na antynazistowskie poglądy autora, była zakazana w Niemczech. Do dziś jego książki zostały przetłumaczone aż na 59 języków. Duża część z nich została sfilmowana, niektóre kilkakrotnie.
Spis rozdziałów
- Było to 35 maja
- Wstęp wolny! Dzieci płacą połowę
- Kichający Hannibal
- Świat na opak nie jest jeszcze najbardziej opaczny
- Ostrożnie! Wysokie napięcie!
- Spotkanie z Pietruszeczką
- Stryj czyta o swoich przygodach
Wydawnictwo Jung-off-ska www.jungoffska.pl
Zapraszamy do naszego sklepu: www.jungoffska.pl