Start JASNOWIDZÓW i grad nowości, czyli późnojesienne wieści od Dwóch Sióstr

Już w tym tygodniu rozpoczynamy nabór projektów do międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE – edycja trzecia. Konkurs jest skierowany do grafików, ilustratorów, autorów tekstów i scenariuszy oraz wszystkich książkotwórców. Będziemy bardzo wdzięczni za szerzenie tej wieści i zachęcanie do udziału!

Prace można nadsyłać przez cały miesiąc: od 15 listopada do 15 grudnia 2018.

 

A teraz – jesienno-przedświąteczny wysyp nowości:

czarna_ksiazka

„Czarna książka” Rity Kaczmarskiej to przewrotna opowieść dla tych, którzy nie boją się bać. O ciemności, o tym, co może się w niej czaić – i o oswajaniu strachu.

Była czarna, czarna książka. A w tej czarnej, czarnej książce…

Premiera: 31 października

mysia_na_placu_zabaw

Seria o Mysi Lucy Cousins wraca do Polski! Kultową serię książek z ruchomymi elementami rozpoczynamy tytułami „Mysia na placu zabaw”, „Mysia na wsi”„Sto lat, Mysiu!”.

Licząca ponad 50 tomów seria o Mysi jest znana na całym świecie – ukazała się w 27 językach i sprzedała w milionach egzemplarzy. Mysia doczekała się też serialu animowanego, a nawet pojawiła się na znaczku pocztowym. W Polsce książki o Mysi ukazały się po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Dziś prezentujemy je małym czytelnikom w nowym przekładzie.

Premiera: 14 listopada

my_dwie_my_trzy_my_cztery

„My dwie, my trzy, my cztery” Sary Crossan, autorki „Kasieńki”, to poruszająca opowieść o tęsknocie i stracie, o miłości i przebaczeniu – i o tym, jak poezja może nas zmienić.

Apple ma 13 lat. Mieszka z babcią w niewielkim angielskim mieście. 11 lat wcześniej jej mama odeszła bez słowa i od tamtej pory nie dawała znaku życia. Apple kocha babcię, ale czasem ma dość jej ciągłego strofowania i obciachu przy codziennym odbieraniu ze szkoły. I tak bardzo tęskni za mamą…

Pewnego dnia mama niespodziewanie wraca. Apple jest taka szczęśliwa. Ale wkrótce okazuje się, że babcia miała rację, mówiąc „Apple, uważaj, czego sobie życzysz”.

Premiera: 14 listopada

hedwiga_i_maks-olof

„Hedwiga i Maks-Olof” Fridy Nilsson z ilustracjami Anke Kuhl, to drugi tom wyczekiwanej przez młodych czytelników, pełnej szelmowskiego humoru opowieści o przygodach Hedwigi.

Hedwiga ma 8 lat. Mieszka w małym czerwonym domku z rodzicami, psem, dwoma kotami i tysiącem pająków. Najbardziej na świecie chciałaby mieć konia. I jej marzenie się spełnia. To znaczy – prawie. Dostaje osła, Maksa-Olofa. Tata uważa, że to świetny prezent. Ale on nic nie rozumie. Hedwiga woli nie myśleć, co by się stało, gdyby dzieci w szkole dowiedziały się o Maksie-Olofie…

Premiera: 21 listopada

ture_sventon_w_londynie

„Ture Sventon w Londynie” Åke Holmberga z ilustracjami Svena Hemmela, to kolejny tom przygód najsprytniejszego ze szwedzkich detektywów, Ture Sventona.

Wiekowa posiadłość lorda Hubbarda – tak jak i cały Londyn – tonie w gęstej mgle. Tej jesieni dzieje się tu coś dziwnego. Na korytarzach słychać jakieś kroki, służące donoszą o wizytach podejrzanych hydraulików, kotka Polly syczy. Kiedy lord Hubbard zauważa czubki butów wystające zza zasłony w bibliotece, stwierdza, że tego już za wiele. Czas zwrócić się po pomoc do Ture Sventona.

Ten tom ukazuje się w Polsce po raz pierwszy, rozpoczynając naszą nową serię „Mistrzowie Światowej Ilustracji”, która prezentować będzie klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych.

Premiera: 21 listopada

zwierzeta na mapie

„Zwierzęta na mapie. Puzzle” (170 elementów, dla dzieci 4+) i „Wszystko na mapie. Puzzle” (600 elementów, dla dzieci 8+) Aleksandry i Daniela Mizielińskich to atrakcyjne zestawy puzzli nawiązujące do ich bestsellerowej książki „Mapy”.

Teraz każdy może ułożyć sobie wielką ilustrowaną mapę świata!

Premiera: 5 grudnia

PL: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2018/

ENG: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/clairvoyants_2018/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/231170904331255/

Dodaj komentarz