Instytut Cervantesa w Krakowie i wydawnictwo Tako zapraszają na spotkania z Martą Altés podczas Festiwalu literatury dla dzieci w Krakowie.
Marta Altés jest hiszpańską twórczynią wielu popularnych książek obrazkowych, które ukazały się już w 25 krajach na świecie. W Polsce wyszły dotychczas: „Nie!”, „Dzielna małpka”, „Jestem artystą” i „Król kot”. Marta Altés studiowała projektowanie graficzne w Barcelonie, a następnie przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdzie w 2011 ukończyła studia podyplomowe Children’s Book Illustration MA w Cambridge School of Art. Od tamtej pory otrzymała liczne nagrody za swoją twórczość. Oprócz książek dla dzieci, Marta Altés publikuje też ilustracje w hiszpańskich i francuskich czasopismach, współpracuje z różnymi agencjami reklamowymi i prowadzi warsztaty ilustracji w National Portrait Gallery.
Sztuka jest wszędzie! – warsztaty dla dzieci
24 listopada 2018 (sobota), godz. 16.00–17.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26, Kraków
Czy na potłuczone lustro i pozostawione na talerzu niedojedzone warzywo można spojrzeć jak na dzieło sztuki? Czy pluszowa zabawka skąpana w niebieskiej farbie i piramida z domowych mebli to nowy rodzaj performansu? Okazuje się, że tak! Coś, co dla jednych jest po prostu lodówką, w oczach dziecka może się stać zimowym ogrodem. Zwariowana książka Marty Altés „Jestem artystą” będzie tematem festiwalowych warsztatów z autorką.
Zajęcia dla dzieci od 5 lat.
Zapisy: http://rezerwacje.fldd.pl/events/krakow/sztuka-jest-wszdzie-warsztaty-mart-altes
Jak opowiadać dzieciom o sztuce – spotkanie z Martą Altés, Joanną Olech i Kamilą Bondar
25 listopada 2018 (niedziela), godz. 13.00–14.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26, Kraków
Co jest dziełem sztuki, a co nie jest? O co chodzi w sztuce nowoczesnej? Jakie dzieła pokazywać dzieciom w jakim wieku? Spotkanie dla rodziców, dzieci, nauczycieli i pedagogów. Udział wezmą: Marta Altés – hiszpańska artystka i ilustratorka, autorka m.in. książki „Jestem artystą”, Joanna Olech – graficzka i autorka książek dla dzieci pisząca o literaturze dla dzieci m.in. do „Tygodnika Powszechnego” i „Gazety Wyborczej” oraz Kamila Bondar, Prezeska Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING, pomysłodawczyni książki dla dzieci o sztuce współczesnej „Bałwan w lodówce”.