Prezentujemy plan wydawniczy na pierwsze półrocze 2019 Wydawnictwa Dwie Siostry.
Powieść dla młodzieży „Sto godzin nocy” Anny Woltz to nasza chyba najdłużej wyczekiwana nowość… Ale warto czekać!
Gdy 14-letnia Emilia dowiaduje się, że jej ojciec zrobił coś okropnego, postanawia zostawić za sobą wszystko: rodzinny Amsterdam, beznadziejnych rodziców i całe dotychczasowe życie – i uciec do Nowego Jorku. Ale na miejscu nic nie idzie zgodnie z planem. Mieszkanie, które wynajęła, nie istnieje, a do miasta zbliża się niszczycielski huragan Sandy…
Premiera: (już na pewno!) 11 lutego
„Planetarium” Ramana Prinji z przepięknymi ilustracjami Chrisa Wormella to kolejny w serii wielkoformatowych bogato ilustrowanych albumów edukacyjnych. Po roślinach (Botanicum), zwierzętach (Animalium) i dinozaurach (Dinozaurium) przyszedł czas na kosmos!
W „Planetarium” znajdziecie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak gwiazdy rodzą się z mgławic i jak umierają, dowiecie się, jak wygląda wnętrze czarnej dziury, poznacie początki wszechświata. Wejdźcie do Planetarium, by odkryć kosmos i jego tajemnice.
Premiera: 11 lutego
„Widmo z Głogowego Wzgórza” Edwarda Fentona z ilustracjami Zbigniewa Piotrowskiego, nowy tom w serii „Mistrowie ilustracji”, to pełna humoru powieść kryminalna dla miłośników zagadek kryminalnych i opowieści o duchach.
Pewnego zimowego dnia James dostaje tajemniczy list. Jego kuzyni, Amanda i Obi, wzywają go na pomoc. Właśnie przeprowadzili się do pełnego zakamarków domu na odludziu, gdzie dzieją się niepokojące rzeczy. A dorośli jak zwykle niczego nie zauważają…
Premiera: 11 lutego
Międzynarodowy bestseller „Dobranoc, gorylku” Peggy Rathmann to dowcipna książka do oglądania na dobranoc – dla wszystkich maluchów, które wolą psocić, niż spać.
Psotny gorylek nie chce jeszcze spać. Woli wykraść dozorcy klucze i skradać się za nim krok w krok, wypuszczając po drodze z klatek słonia, lwa, żyrafę i inne zwierzęta…
Premiera: 20 lutego
„Cześć, Ziemio!” Anna Fiske to pełna absurdalnego humoru, rysowana dziecięcą kreską wyszukiwanka, która zabierze dzieciaki w szaloną podróż w jeden dzień dookoła świata.
Co je na obiad Daria w Norylsku i co robi Bubba w Mogadiszu? Kto wysyła list w butelce, a kto ma łóżko z popcornu? Jakiego koloru jest szalik żyrafy i która godzina jest teraz w Buenos Aires?
Premiera: 27 lutego
A JUŻ W KWIETNIU…
„MAPY. Edycja fioletowa” Aleksandry i Daniela Mizielińskich – nowe, piękne, jeszcze bardziej rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu, który podbił świat. Zawiera mapy 66 krajów – o 24 więcej niż edycja niebieska i o 8 więcej niż edycja pomarańczowa.
„Mapy” to międzynarodowy bestseller nagradzany w kraju i za granicą. Wydane w 35 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, zdobyły m.in. Prix Sorcières i Premio Andersen – najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej przyznawane we Francji i Włoszech. Edycja fioletowa została wzbogacona o mapy Demokratycznej Republiki Konga, Etiopii, Indonezji, Iranu, Kuby, Nigerii, Słowenii i Wenezueli. Zawiera także dodane do książki w poprzedniej edycji rozszerzonej (pomarańczowej) mapy Argentyny, Danii, Estonii, Gruzji, Irlandii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Portugalii, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier oraz Wietnamu.
Premiera: kwiecień 2019
„MAPY, których nie masz” Aleksandry i Daniela Mizielińskich – gratka dla posiadaczy niebieskiej wersji „Map”! Dodatek do podstawowego wydania książki, zawierający mapy 24 krajów dołączonych do atlasu w wydaniach rozszerzonych.
Obejmuje wszystkie stworzone dotychczas przez autorów mapy, które nie znalazły się w podstawowym wydaniu. Jeśli masz już podstawowe (niebieskie) wydanie map, kup „Mapy, których nie masz”, by uzupełnić je o mapy krajów narysowane do wydań rozszerzonych.
Premiera: kwiecień 2019