Czerwcowe zapowiedzi wydawnictwa MAMANIA

1

Kolorowy Potwór

 Książka Pop-up – Anna Llenas – premiera 5 czerwca

Międzynarodowy bestseller teraz w niezwykłej przestrzennej formie książki pop-up. Możemy pobujać potwora w hamaku, pootwierać pojemniki z uczuciami, a nawet poczuć, jak pada deszcz! Hiszpańska ilustratorka i arteterapeutka Anna Llenas wykreowała postać, która wprowadza dzieci w świat emocji.

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże? Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć.

https://mamania.pl/product-pol-383-Kolorowy-potwor-Ksiazka-Pop-up.html

2 3

Mój mały świat. W mieście Na księżyc –  Allison Black – premiera 12 czerwca

Nowa seria dla najmłodszych fanów klapek, okienek i wszystkiego co w książce można wyciągnąć, przeciągnąć i przesunąć. Książki do zabawy, przesuwania, zaglądania i podpatrywania niespodzianek! W pierwszych częściach wybieramy się na wycieczkę do dużego miasta i w kosmos na interaktywną przygodę inspirowaną pierwszym lądowaniem człowieka na Księżycu.
https://mamania.pl/product-pol-387-Zapowiedz-Moj-maly-swiat-Na-Ksiezyc.html
https://mamania.pl/product-pol-388-Zapowiedz-Moj-maly-swiat-W-miescie.html

4
Małe sówki – Martin Waddell, ilustracje Patrick Benson – premiera 19 czerwca

Znana na całym świecie, wydana w ponad 5 milionach egzemplarzy opowieść o trójce sowiego rodzeństwa niepokojącego się nieobecnością mamy, która wyruszyła na nocny lot. Poruszająca historia dla najmłodszych, która przypomina o tym, że mama zawsze wraca! Trzy małe sówki budzą się w nocy i odkrywają, że ich mama zniknęła. Gdzie może być? Co robi? Czy wróci? Las w środku nocy jest troszkę straszny…

„Poruszająco piękna. Zilustrowana z niesłychaną delikatnością. Perfekcyjna.” The Guardian
https://mamania.pl/product-pol-389-Zapowiedz-Male-sowki.html

5

Spot, gdzie się schowało pięć żabek, Spot, gdzie są żółte kurczaczki – Eric Hill –  premiera 19 czerwca

Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej, która już od niemal 40 lat wprawia w zachwyt najmłodszych czytelników. Tym razem możemy zajrzeć pod filcowe klapkii pomóc Spotowi znaleźć jego skaczących  i puszystych przyjaciół.

https://mamania.pl/product-pol-398-Zapowiedz-Spot-gdzie-sa-ZOLTE-kurczaczki.html

8

Czy mogę się przytulić? – Eoin McLaughlin – premiera 24 czerwca- Dzień Przytulania

Jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje? A jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę? Zachwycająca treścią i formą – z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej – obserwujemy żółwia. A co się dzieje, kiedy oba światy się spotkają…?

https://mamania.pl/product-pol-400-Zapowiedz-Czy-moge-sie-przytulic.html

9

Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Duch w lustrze – John Bellairs, Brad Strickland – premiera 19 czerwca

Kultowa seria powieści grozy dla młodych czytelników. Na podstawie pierwszego tomu, „Zegar czarnoksiężnika”, nakręcono znakomity film w gwiazdorskiej obsadzie.
W czwartym tomie Lewis wyjeżdża wraz z wujem w podroż po Europie, a Rose – z powodu skręconej nogi – musi zostać w domu. Tymczasem pani Zimmermann zaczyna widywać w lustrze… ducha! Kim jest i dlaczego ukazuje się właśnie jej? Przed bohaterkami stoi perspektywa podróży w czasie? Dokąd trafią i jakie będą miały zadanie do wykonania? I najważniejsze – czy uda im się wrócić…?

https://mamania.pl/product-pol-395-Zapowiedz-Lewis-Barnavelt-na-tropie-tajemnic-Duch-w-lustrze.html

10

Płyń spokojnie, Sigge – Lin Hallberg – premiera 26 czerwca

Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej. Cieszymy się, że w listopadzie odwiedzi Polskę i spotka się z warszawskimi czytelnikami!

Wszystko co dobre, szybko się kończy! Skończył się też obóz jeździecki, konie muszą odpocząć, a Elina z młodszą siostrą jadą do babci i dziadka. Może tam jednak też będą jakieś konie? Po wakacjach stęskniona Elina wraca do Sigusia. Instruktorka Ingela twierdzi, że będzie mógł towarzyszyć Elinie na zawodach!

https://mamania.pl/product-pol-390-Zapowiedz-Plyn-spokojnie-Sigge.html

 

Dodaj komentarz