REPERTUAR KINA FINA WAŁBRZYSKA 3/5
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Wałbrzyska 3/5 (metro Służew)
wstęp na wydarzenia jest bezpłatny
14.06-20.06.
PT| 14.06 | g. 12:00 | sala Ziemia obiecana
Córka trenera, reż. Łukasz Grzegorzek, 2018, 93 min
Maciej Kornet (Jacek Braciak) razem z nastoletnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka) przemierza Polskę szlakiem prowincjonalnych kortów i turniejów tenisowych. Relacje między bohaterami komplikują się, kiedy dołącza do nich trzeci bohater – młody, dobrze zapowiadający się tenisista Igor (Bartłomiej Kowalski). Ku niezadowoleniu ojca pod wpływem chłopaka Wiktoria zaczyna otwierać się na nowe, niekoniecznie sportowe, doświadczenia.
Wstęp
Pokaz jest przeznaczony przede wszystkim dla rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku od 0 do 2 lat, ale zapraszamy także innych widzów, którzy akceptują specyfikę wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Więcej: http://nina.gov.pl/wydarzenia/corka-trenera/
PT| 14.06 | g. 19:00 | sala Ziemia obiecana
Basia z Podlasia, reż. Aleksander Dembski, 2011, 30 minut
Czy Ebert, holenderski przybysz, znajdzie na Podlasiu upragnioną małżonkę? Jak udadzą się swaty wymarzonej, wydawałoby się, partii? Balansujący na granicy fabuły i filmu mockumentalnego, krótkometrażowy film Aleksandra Dembskiego w dowcipny i bardzo przenikliwy sposób portretuje różnice między Zachodem a Wschodem Europy.
Spotkanie:
Przed projekcją z historyczką i krytyczką filmową Joanną Ostrowską porozmawia Tomasz Kolankiewicz.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/nigdy-w-zyciu/
PT| 14.06 | g. 19:30 | sala Ziemia obiecana
Nigdy w życiu!, reż. Ryszard Zatorski, 2004, 109 minut
Judyta (Danuta Stenka) dowiaduje się o romansie męża i z dnia na dzień postanawia wziąć życie w swoje ręce. Razem z nastoletnią córką Tosią zaczyna wszystko od nowa. Czy nagrodą za odwagę będzie pojawienie się księcia z bajki? Jedna z najgłośniejszych komedii romantycznych w historii polskiego kina i zarazem film, który stara się przystosować do polskich warunków schematy amerykańskiego rom-comu. Scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi napisała „królowa polskich seriali” Ilona Łebkowska.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/nigdy-w-zyciu/
SOB| 15.06 | g. 12:30 | sala Ziemia obiecana
Kapitan Morten i Królowa Pająków, reż. K. Jancis, H. Nicholson, R. Unt, Belgia 2018, dubbing
10-letni Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata.
Film przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 lat.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/kapitan-morten-i-kr%C3%B3lowa-paj%C4%85k%C3%B3w-kino-lalek/
SOB| 15.06 | g. 16:00 | sala Ziemia obiecana
Podróż za jeden uśmiech, reż. Stanisław Jędryka, 1972, 86 minut
Dwaj chłopcy, Poldek i Duduś, postanawiają wybrać się na wakacje. Wyruszają z Krakowa, nie mając złotówki w kieszeni. To ich jednak nie zniechęca i tak rozpoczyna się ich szalona „Podróż za jeden uśmiech”. Po drodze poznają nietuzinkowych ludzi i przeżywają niesamowite przygody: śpią w stogu siana, wędrują z cygańskim taborem i zajadają kwaśne jabłka z cudzego sadu. Kto z nas nie pamięta tych dwóch urwisów, zamierzających przebyć Polskę autostopem? W głównych rolach Filip Łobodziński i Henryk Gołębiewski.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/podroz-za-jeden-usmiech/
ND| 16.06 | g. 19:00 | sala Ziemia obiecana
Był sobie pies, reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut
To ekranizacja książki Bruce’a Camerona, w której cała historia opowiadana jest z perspektywy psa. Zwierzak, przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona.
Pokaz filmu odbywa się w ramach Pikniku filmowego, w programie którego m.in. otwarcie wytawy „Wielkie formy małych kinomanów“, koncert muzyki filmowej, parada filmowych kostiumów i rodzinny quiz wiedzy o kinie.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/piknik-filmowy/
WT| 18.06 | g. 19:00 | sala Ziemia obiecana
Polskie gówno, reż. Grzegorz Jankowski, 2014, 93 minuty
Niepokorny zespół Tranzystory prowadzony przez szemranego menadżera Czesława Skandala (brawurowy Arkadiusz Jakubik) wyrusza z rodzinnego Pruszcza Gdańskiego w niecodzienną trasę koncertową. Czy zespół przetrwa trudy trasy? Plejada kultowych muzyków sceny niezależnej lat 90. z Tymonem Tymańskim i Robertem Brylewskim na czele i ponownie Wielki Jantar – Grand Prix Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.
Spotkanie
Przed projekcją zapraszamy na rozmowę z z reżyserem Grzegorzem Jankowskim, którą poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/polskie-g%C3%B3wno-kino-89plus/
ŚR| 19.06 | g. 19:00 | sala Ziemia obiecana
Szalone noce z Emily, reż. Madeleine Olnek, 2017, 94 minuty
Literackie i filmowe portrety Emily Dickinson – najwybitniejszej poetki języka angielskiego – pokazują ją zazwyczaj jako neurotyczną mistyczkę, oddanej równie głębokim, co abstrakcyjnym poszukiwaniom duchowym i twórczym. Madeleine Olnek, opierając się na krytycznej lekturze listów Dickinson, dekonstruuje to stereotypowe wyobrażenie. W jej filmie główną pasją Emily Dickinson i inspiracją dla jej poezji jest, całkiem nieabstrakcyjny, romans z bratową.
Spotkanie
O Emily Dickinson, jej twórczości, biografii, micie i wizerunku, porozmawiamy z Magdaleną Heydel – tłumaczką i badaczką przekładu literackiego.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki wydawane na 30 minut przed rozpoczęciem pokazu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
Więcej: https://nina.gov.pl/wydarzenia/szalone-noce-z-emily/