„Podróżownik. Chorwacja, Egipt, Turcja” – recenzja książek

Coraz więcej i coraz dalej podróżujemy. Coraz częściej w takich wojażach towarzyszą nam dzieci. Zazwyczaj wystarczającą atrakcją jest dla nich sam wyjazd, zmiana otoczenia, nowy plac zabaw, morze, plaża. A co zrobić, jeśli chcemy, żeby kilkulatek zapamiętał z wyjazdu coś więcej, niż tylko hotelową restaurację? Proponuję przewodnik!

„Podróżownik” to seria książek przeznaczonych dla najmłodszych. Są to niezwykłe przewodniki-pamiętniki, które pozwalają dzieciom poznać odwiedzane w czasie wakacji miejsca. Anna i Krzysztof Kobusowie – podróżnicy i autorzy książek, zabierają czytelników na wyprawę do Chorwacji, Egiptu i Turcji. Każda z książeczek zawiera mnóstwo informacji, które mogą przydać się na wakacjach. Na początek mapa, lista najpotrzebniejszych rzeczy i miejsce na notatki dotyczące wyjazdu (data i miejsce pobytu, towarzysze podróży oraz plany dotyczące zwiedzania). Dalej informacje o klimacie, florze i faunie kraju, w którym się znajdujemy (lub do którego się wybieramy), nie brakuje oczywiście podstawowych zwrotów w lokalnym języku. A to wszystko uzupełnione grami i zabawami. Jest miejsce na rysowanie, są krzyżówki, zagadki, rebusy. Jest również gra memo i gra planszowa.

Na rynku wydawniczym nie brakuje przewodników, są one jednak adresowane głównie dla dorosłych, dzieci mogą oglądać zdjęcia, ale nic poza tym. Z „Podróżownikami” doskonale przygotują się do wyjazdu albo umilą sobie pobyt. Tak naprawdę warto zajrzeć do tych książek nie tylko przy okazji wakacji, przypadną do gustu także małym miłośnikom geografii. „Podróżowniki” spodobają się również nauczycielom, którzy chcieliby rozmawiać z uczniami na temat innych krajów. Historia, biologia, geografia, języki obce, nieznane kultury, mitologia, kulinaria. A do tego mnóstwo zdjęć i ilustracji. Nikt nie będzie się nudził, każdy znajdzie coś dla siebie, każdy czegoś się nauczy. Polecam wszystkim i czekam na kolejne części!

Magda Kwiatkowska-Gadzińska
Ocena: 5

podrozowniki_inne

Podróżownik. Chrowacja, Egipt, Turcja
Anna i Krzysztof Kobusowie
Ilustracje Ewa Najnigier-Galińska
MAC Edukacja
wiek: 6+

Patronat portalu Qlturka.pl

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz