W kwietniu… badamy życie w Centrum Nauki Kopernik

Przyroda, która właśnie budzi się do życia to doskonała inspiracja dla wszystkich badaczy. Każdego dnia można obserwować powracające ptaki, pokrywające się liśćmi drzewa, zaspane jeszcze nieco owady i zwierzęta. Warto też przyjrzeć się sobie – w końcu jesteśmy częścią tego ekosystemu.

Strefa Eksperymentowania

CNK_16

Prawdziwe życie. Biel bielsza od najbielszej bieli. Kot z Cheshire, po którym zostaje jedynie uśmiech. Oto nowa Strefa Eksperymentowania, która obejmuje całe 1. piętro Kopernika.
Stanowi jedną, spójną wizualnie i tematycznie całość poświęconą człowiekowi i przyrodzie. Można tu samodzielnie eksperymentować przy ponad 200 eksponatach, zgrupowanych w grupach tematycznych i szukać własnych, nieoczywistych rozwiązań. Otwarcie 6 kwietnia.

Laboratorium życia. Wieczór dla dorosłych – 26 kwietnia

CNK_12

Sam stań się przedmiotem niezwykłych, zaskakujących eksperymentów. Umożliwi to kwietniowy Wieczór dla dorosłych, którego bohaterem będzie człowiek – jego ciało i umysł. Odkryj, z jak wielu własnych możliwości nie zdawałeś sobie nawet sprawy!
26 kwietnia, godz. 19.00-22.00

Festiwal Odkrycia – 15 kwietnia

CNK_11

Chłodzenie komputera przez parującą ciecz? Matematyka w muszli głowonogów? Hodowla boczniaków, oczyszczająca środowisko? Przyjdź 15 kwietnia do Kopernika i sprawdź, jak i co badają licealiści i gimnazjaliści.

Festiwal Odkrycia łączy dwa prestiżowe konkursy – Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS) oraz Fizyczne Ścieżki. Celem obu jest wspomaganie utalentowanych uczniów oraz promowanie zainteresowań naukowych wśród młodzieży i zachęcenie jej do rozpoczęcia kariery naukowej.

Festiwal umożliwia wzajemne poznanie się, a także zainicjowanie kontaktów naukowych z rówieśnikami i potencjalnymi mentorami, pracownikami polskich uczelni i instytutów badawczych.

Program:
niedziela, 15 kwietnia
10:30-12:00 Otwarta sesja plakatowa i pokazy dla publiczności
12:00-13:00 Uroczystość wręczenia nagród
Wstęp wolny

Przybysz z gwiazd. Spotkanie z naukowcem w planetarium

CNK_15

Chciałbyś zostać wyniesiony na orbitę okołoziemską w statku pilotowanym przez znakomitych astronomów, astrofizyków i innych badaczy przestrzeni kosmicznej? Zapraszamy na niezwykłe, multimedialne pokazy w planetarium, połączone z rozmowami z wybitnymi specjalistami.
Najbliższe spotkanie:

12 kwietnia 2018, godz. 19.00
„Interstellar: przybysz z gwiazd”
dr Michał Drahus

Cykl „Prosto z nieba” to niezwykłe, multimedialne pokazy w planetarium, połączone z rozmowami z wybitnymi specjalistami. Podczas spotkań dowiesz się więcej o najnowszych osiągnięciach nauki, badaniach kosmosu i gwiezdnych ciekawostkach. Spotkaniom towarzyszyć będą niezwykłe wycieczki po odległych galaktykach, a Ty będziesz mógł bezpośrednio i w przystępny sposób podyskutować z prawdziwymi naukowcami.

Koncert dla dzieci w planetarium

CNK_13

Muzyka, astronomia i dzieci? Jak połączyć dziecięcą ciekawość i wrażliwość na muzykę z obserwacjami nieba? Mamy na to sposób! Raz w miesiącu zapraszamy na niezwykłe, interaktywne i angażujące publiczność koncerty przygotowane specjalnie dla najmłodszych widzów.

Koncerty w planetarium to niezwykłe wydarzenia, podczas których aranżacje muzyczne wzbogacane są wizualizacjami nieba i kosmosu. Przy dźwiękach pięknej muzyki klasycznej poznamy zakątki Układu Słonecznego i wybierzemy się w kosmiczną podróż.

Koncerty dla dzieci 7-12 lat odbywają się w wybraną niedzielę miesiąca o godz. 14.00 i trwają ok. 45 min. Najbliższe koncerty dla dzieci: 22 kwietnia, 20 maja i 1 czerwca (wyjątkowo w piątek o 18.00) 2018 – Cztery pory roku

Galaktyka kobiet

CNK_14

Interesuje Cię kosmos? Chciałabyś zbudować satelitę, odkryć nową planetę, odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną? Nie Ty jedna masz takie marzenia! Przekonaj się o tym – przyjdź 16 kwietnia o godz.18.00 do planetarium Centrum Nauki Kopernik i poznaj inne dziewczyny, zafascynowane naukami ścisłymi. Razem stworzycie Galaktykę kobiet!

Więcej szczegółów na stronie CNK

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz