„Krwawy Pierścień” – zapowiedź

Daniel niezbyt przyjemnie przeżywa przeprowadzkę na stałe do Barcelony, w której dotąd często spędzał wakacje z rodzicami. Tęskni za dawną szkołą, kolegami, a przede wszystkim denerwuje go nowy kolega z ławki – Jakub, Szwajcar, z którym nie bez powodów nie rozmawia prawie nikt w klasie. Wszystko zmienia się gdy… umiera żebrak. Daniel poznaje Lolę i mimowolnie wplątuje się w historię poszukiwania najbardziej tajemniczego obiektu ostatnich stuleci.

Świetna proza przygodowa dla młodzieży, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili. Narracja rodem z powieści Dana Browna, przywodząca na myśl historię Indiany Jonesa, prowadzona w humorystyczny sposób. „Krwawy pierścień” to też lekcja historii i tolerancji – współczesna Barcelona jest miastem wielokulturowym, w którym przedstawiciele różnych nacji żyją obok siebie.

NOTA O AUTORZE:
Gerd Ruebenstrunk pisze, odkąd tylko potrafi. Najpierw specjalizował się w wierszach i tekstach piosenek, publikowanych w czasopismach literackich i śpiewanych przez niemieckie zespoły. Później, po ukończeniu studiów psychologicznych, zajął się pisaniem tekstów dla telewizji. Przygodę z książką młodzieżową rozpoczął od trylogii o Arturze: „Artur i Zaginione Księgi”, wydanej w Niemczech w 2009 roku, czym zyskał sobie spore grono fanów.

krwawy-pierscien

Krwawy Pierścień
Gerd Ruebenstrunk
wyd. BONA, 2016
wiek: 12+

Patronat portalu Qlturka.pl

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz