Darmowy Escape Room w Przystanku Historia!

Od ponad pół roku escape room poświęcony historii Żołnierzy Niezłomnych w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie cieszy się ogromną popularnością. Dotychczas edukacyjny Pokój Zagadek odwiedziło ponad 1500 osób z całej Polski, a rosnące zainteresowanie zaowocowało zwiększeniem liczby dostępnych gier. Do końca 2017 roku grę można bezpłatnie zarezerwować pod numerem telefonu: 505 495 675.

PrzystanekHistoria (002)

Pokój Zagadek opowiada historię z początków Polski Ludowej za pomocą 60-minutowej gry zespołowej typu „real life escape game”. Projekt cieszy się uznaniem zarówno wśród szkół, jak i indywidualnych gości. Uczestnicy zabawy doceniają możliwość zdobycia konkretnej wiedzy na temat życia Żołnierzy Wyklętych oraz poznania realiów życia w czasach stalinowskich w nowatorski, ułatwiający przyswajanie informacji sposób. Zwracają także uwagę na pobudzającą wyobraźnię scenografię wykorzystującą przedmioty z epoki.

Szczegóły dotyczące rezerwacji oraz zasad gry dostępne na stronie https://roomescape.pl/ipn

Rozgrywka z omówieniem trwa około 1,5 godziny. Udział w grze mogą brać grupy od 2 do 5 osób, przy czym minimalny wiek uczestników to 12 lat.

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji terminu.
Godziny rozpoczęcia gry:
pon-pt: 10:00, 12:00, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30
sob: 10:00, 11:30, 13:00

W czasie wizyty w pokoju uczestnicy zostaną przeniesieni do Polski z drugiej połowy lat czterdziestych i jako grupa Żołnierzy Niezłomnych otrzymają zadanie odbicia więźnia. Podczas zabawy poznają bohaterów podziemia niepodległościowego. Rozpoczynając grę, nie trzeba posiadać żadnej wiedzy, udział w rozgrywce pozwoli na zdobycie kluczowych informacji. Po zabawie natomiast, można rozwiązać ankietę ewaluacyjną, która zweryfikuje zdobytą podczas gry wiedzę.

Używając rzeczywistych przedmiotów, w określonym czasie gracze odgadną wszystkie tajemnice pokoju. Gra wymagać będzie od nich analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, kreatywności i spostrzegawczości oraz – przede wszystkim – działania zespołowego.

przystanek historia

Pokój zagadek łączy wykorzystanie artefaktów z szeregiem nowoczesnych technologii i elementów gier komputerowych. W scenografii wykorzystane zostały m.in. oryginalne drzwi do celi z więzienia w Pułtusku, rozbitego 25 listopada 1946 r. przez oddział Stanisława Łaneckiego „Przelotnego”.

Wszystkie zadania wymagają zdobycia konkretnej wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, a tę zdobywa się, badając pomieszczenia „pokoju zagadek” i wykonując kolejne zadania. Taka forma edukacji wykorzystuje zjawisko znane z innych gier edukacyjnych IPN, czyli naukę przez zabawę.

Z uwagi na odbywające się na „Przystanku Historia” zajęcia i konferencje nie zawsze jest możliwość oczekiwania na wizytę w Pokoju Zagadek większych grup. Osoby oczekujące zapraszamy do czytelni do stolika z komiksami i innymi publikacjami na temat Żołnierzy Wyklętych. Nauczycieli zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla uczniów: http://przystanekhistoria.ipn.gov.pl/ph/dla-uczniow

Realizatorem pokoju jest firma Room Escape Warszawa®.
Marka Room Escape Warszawa® istnieje na rynku od 2013 roku. Na początku świadczyła usługi dla firm, organizując mobilne zabawy real life escape game w dowolnie wybranej lokalizacji. W czerwcu 2014 roku uruchomiła pierwszy lokal Escape Room w Warszawie w Centrum z trzema pokojami zagadek: Piwnica, Laboratorium i Indiana. W sierpniu 2015 roku otworzyła drugi punkt w zabytkowej kamienicy na Pradze z kolejnymi trzema przygodami: Muzeum, Rycerski i Wehikuł Czasu. Markę Room Escape Warszawa docenili profesjonaliści, nominując naszą usługę do nagrody DOBRY WZÓR 2015 oraz do Godła „Teraz Polska” 2016.
Więcej na www.roomescape.pl

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz